Японія відновить промисловий забій китів після 30-річної перерви

26 грудня 2018, 10:52

У 2019 році Японія вийде з Міжнародної комісії з промислу китів (IWC) і відновить китобійний промисел в промислових цілях.

Про це пише японське агентство Kyodo з посиланням на рішення уряду.

Зазначається, що з липня наступного року Японія планує полювати на китів у довколишніх водах і в межах своєї виключної економічної зони, але не в Антарктичному океані. Там країна проводить так званий "науковий китобійний промисел" в дослідницьких цілях.

Відео дня

У Токіо вже заявили, що після виходу з IWC Японія продовжить вносити свій вклад в збереження морських ресурсів, беручи участь в МКК в якості спостерігача і проводячи китобійний промисел в межах обмежень на вилов. У японському уряді також натякнули на можливість створення нових міжнародних меж для китобійного промислу в майбутньому.

Разом з тим, рішення Токіо розкритикували активісти з Greenpeace Japan. Не виключено, що Японія зазнає критики і низки країн, які намагаються захистити китів, зокрема з боку Австралії та Нової Зеландії.

Японія не вела промисловий китобійний промисел понад 30 років, з 1982 року.

З 1987 року японці полювали на китів в дослідницьких цілях, за це вони неодноразово піддавалися міжнародній критиці.

У 2007 році Японія також запропонувала вийти з IWC на знак протесту проти заборони на комерційний китобійний промисел, але пізніше США й інші країни переконали її залишитися в організації.

Показати ще новини
Радіо NV
X