Як Орбану вдалося знову перемогти і чого тепер чекати Україні

1 коментувати
Віктор Орбан продовжить жорстку риторику щодо України, вважають аналітики

Віктор Орбан продовжить жорстку риторику щодо України, вважають аналітики

Партія Фідес чинного прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана отримала 85% голосів виборців на парламентських виборах 8 квітня. На виборах була зафіксована рекордна явка з 2002-го року, повідомляє у своєму сюжеті Радіо НВ.

Депутати від партії Фідес займатимуть дві третини місць в парламенті. А це означає, що Орбан найвірогідніше знову очолить уряд, На другому місці - націоналістська партія Йоббік. У них - 26 мандатів.

У своїй промові вночі після виборів Орбан заявив, що Угорщина отримала шанс захистити себе. Перемогу його партія побудувала значною мірою на антимігрантській кампанії.

Дивіться також

Тричі переможець

Перемога на парламентських виборах цього року - вже третя для Віктора Орбана. Раніше Фідес перемагала на парламентських виборах у 2010 та 2014 роках.

Зміни до конституції Угорщини та виборчого законодавства залишили один тур парламентських виборів та скасували обмеження щодо явки. Змінилася і кількість місць у парламенті – 199 замість 386. Перемогу партії Віктора Орбана забезпечили переважно депутати-мажоритарники, а не партійне голосування.

Більшість у парламенті, яку отримала партія Орбана, надає право змінювати конституцію. Втретє Віктор Орбан може бути обраний прем’єр-міністром країни. Він неодноразово засуджував європейську політику щодо мігрантів, виступав проти глибшої інтеграції Європейського Союзу і піддавав критиці політику Брюсселя.

Чого чекати Україні від нового терміну Орбана

Результати парламентських виборів в Угорщині були прогнозовані, заявила в ефірі Радіо НВ президент Міжнародного центру Балтійсько-Чорноморських досліджень Ірина Верещук. Після перемоги Орбан може провадити жорсткішу політику щодо України, вважає експерт. Втім, на її думку, контролюючи більшість у парламенті, Орбан може змінити міністра закордонних справ Угорщини - Петера Сіярто, який неодноразово жорстко висловлювався щодо України. Зокрема, на адресу мовного закону та співпраці України з НАТО.

Україні не варто сподіватися на більш позитивні зрушення щодо нашої політики добросусідства з Угорщиною

"У даному випадку Україні дійсно не варто сподіватися на більш позитивні зрушення щодо нашої політики добросусідства з Угорщиною. Звичайно, що дана риторика буде продовжуватися і у діях, і у висловлюваннях Орбана, - констатує Верещук. - Посада міністра закордонних справ належить до коаліції, а не до правлячої партії. Тепер все буде віддано на відкуп партії Фідес, яка зможе зорганізуватися і залишити ту риторику, яку вона вважає за потрібне. Ані опозиція, яка є надто розпорошена, ані Йоббік, ані інші не зможуть надто впливати на політику правлячої партії, що, звичайно, не може не непокоїти Україну".

Передвиборча кампанія партії Орбана скористалася ксенофобськими настроями, зазначила Верещук. За її словами, демократичні суспільства потрапляють під вплив пропаганди. З перемогою Орбана, якого активно підтримували, зокрема, польські політики, Угорщина і Польща можуть посилити антибрюссельську риторику. Це може стати передумовою для формування антибрюссельської коаліції у Східній Європі, вважає Верещук.

Дивіться також

З іншого боку, результати виборів принципово не вплинуть на відносини України та Угорщини, а отже перебільшувати напругу між двома країнами не варто. Таку думку в коментарі Радіо НВ висловив професор, директор Центру міжнародної безпеки та євроатлантичної інтеграції Ужгородського університету Ігор Тодоров.

За його словами, для України перемога партії Віктора Орбана - це більш оптимальний результат, аніж якби переміг його найближчий конкурент, ультраправа партія Йоббік. Українські угорці, хоч і у невеликій кількості, також переважно голосували за Фідес, підкреслив Тодоров.

"Українські громадяни, які реально мають громадянство Угорщини, вони голосували на цих виборах, але відстежувати, скільки саме – неможливо, бо голосування було не в генеральному консульстві в Ужгороді або в консульстві в Береговому, а в основному по пошті. Оцінки такі, що не так вже й багато закарпатців-угорців, які голосували на цих виборах, - каже Тодоров. - Угорці не жаліють грошей на розвиток інфраструктури в тому ж Берегівському районі, в Мукачевському районі, на будівництво доріг".

Непорозуміння між Україною та Угорщиною, так само як і з Польщею, вигідні Росії, наголосив Тодоров. Угорській уряд на чолі з Орбаном займає певною мірою проросійську позицію. Проте стосовно санкцій проти Росії Угорщина зберігає послідовність і підтримує їх. Нещодавно країна вислала одного російського дипломата, демонструючи солідарність із Великою Британією, зазначив професор.

Також Угорщина надає допомогу в лікуванні українським пораненим. Між Україною та Угорщиною діє міжнародний договір, в якому зафіксовано, що сторони не матимуть територіальних претензій одна до одної.

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: