Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

"Я - приклад для всіх співробітників IKEA". Цитати і факти з життя Інгвара Кампрада

30 січня, 15:15
2117
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Інгвар Кампрад: У мене репутація скупердяя, і я дуже нею пишаюся

НВ зібрало яскраві цитати і цікаві факти з життя засновника шведської мережі магазинів меблів і товарів для будинку IKEA Інгвара Кампрада. Він помер після нетривалої хвороби 27 січня на 92-му році життя у своєму будинку в шведському Смоланді в оточенні своїх близьких.

Якщо ви, працюючи, не відчуваєте непоправного ентузіазму, вважайте, що принаймні третина вашого життя пішла нанівець.

Головне в управлінні - це любов. Якщо ви не завоюєте симпатії людей, ви не зможете нічого їм продати.

Не помиляється лише той, хто спить.

У мене репутація скнари, і я дуже нею пишаюсь.

IKEA не ідеальна. Мене дуже дратує наш статус кращої компанії у світі. Ще є куди зростати - ми не досягли ідеалу.

Головний секрет вдалого бізнесу - це простота і здоровий глузд.

Бути успішним лідером означає подавати хороший приклад. Я - приклад для всіх співробітників IKEA. Перед тим, як витратити гроші на себе, я думаю, зміг би собі це дозволити рядовий працівник моєї компанії чи ні.

Слово "неможливо" має бути назавжди видалене з вашого словника.

Щастя не в тому, щоб досягти мети, а в тому, щоб завжди бути на шляху до неї.

Гроші псують людину. Вони повинні використовуватися як ресурси для інвестицій, а не як засіб задоволення витребеньок.

Вісім реклам IKEA, які розчулюють, тролять та виводять із зони комфорту

Цікаві факти про Інгвара Кампрада

"Я почав проявляти ділову активність дуже рано", - розповідав Кампрад. Йому було не більше п'яти років, коли на розпродажі "Все по 88 ере" його тітка купила для нього сотню сірникових коробків та подарувала їх Інгвару, навіть не узявши грошей за їх поштову пересилку. Сірники, що дісталися по 0,88 ере, Інгвар перепродав сусідам по 2-3 ере і навіть по 5 ере за коробок.

У юності Інгвар Кампрад був членом нацистської партії. Це пояснюється сильним впливом його бабусі, яка була "великою прихильницею Гітлера". Потім Кампрад сильно шкодував через свої політичні погляди.

Якось охорона відмовлялася пускати Кампрада на вручення винагороди Бізнесмен року, побачивши, що він приїхав на звичайному автобусі.

У магазинах IKEA персонал спілкується закодованими фразами. Залежно від випадку працівники отримують певний код. Наприклад, "Код 22" означає, що біля каси стався випадок, пов'язаний з оплатою. А якщо в магазині загубилась дитина, співробітники отримують "Код 99".

Інгвар страждав від діалексії, йому було важко запам'ятовувати артикули, і він користувався назвами, чиє звучання було б схоже на шведську мову. Це були не обов'язково реальні слова. Їх незвичність породила багато жартів - наприклад, що IKEA тримає інопланетного монстра і, коли треба охрестити серію меблів, звертається до нього. Монстр щось бурчить на своїй мові, люди як можуть записують. Нібито так і виникають "Фьелльбо", "Аленг", "Кварнвік".

Не зважаючи на репутацію скупої людини, розкіш також була присутньою в житті Кампрада. Наприклад, у Швейцарії він жив на віллі з виглядом на Женевське озеро, володів маєтком у Швеції і виноробнею в Провансі. Водив не лише старий Volvo, але і Porsche. Якщо треба, літав на бізнес-джеті. Хоча якщо можна було заощадити, надавав перевагу економ-класу, в  магазини за продуктами ходив пополудні, коли починалися знижки, і міг зробити зауваження  співробітнику, якщо той друкував або писав лише на одній стороні паперового листка.

Скандинавська казка. Як 17‑річний Інгвар Кампрад побудував меблеву бізнес-імперію IKEA

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 01:27

article_img
Тереза Мей прокоментувала можливість нового референдуму по Brexit

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися