Ізраїль схвалив будівництво майже 2000 будинків на Західному березі - ЗМІ

30 травня 2018, 22:41
314
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

Уряд Ізраїлю схвалив будівництво 1 958 одиниць житла (окрема частина житлового комплексу) в селищах на Західному березі річки Йордан, повідомили AFP в неурядовій ізраїльській організації Peace Now.

За інформацією громадської організації, зведення близько 700 будинків отримало остаточне схвалення, а решта пройшли перший етап затвердження.

Більшість будинків буде знаходитися в ізольованих поселеннях за межами великих "кварталів", які уряд прагне зберегти за умови будь-якої можливої мирної угоди з палестинцями.

Напередодні міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман заявив, що подасть запит на негайне будівництво 2500 одиниць житла в Юдеї та Самарії.

Ізраїльські поселення на Західному березі річки Йордан вважаються незаконними відповідно до міжнародних угод.

Нагадаємо, в грудні 2016 року Рада Безпеки ООН прийняла резолюцію з вимогою до Ізраїлю припинити поселенську діяльність на палестинських територіях. З 15 членів Радбезу 14, включно з Україною, проголосували за, і тільки США утрималися, але при цьому не скористалися своїм правом вето.

Це була перша за останні вісім років прийнята резолюція РБ ООН, яка стосується ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Незабаром депутати ізраїльського парламенту проголосували за закон, який повинен легалізувати поселення, які побудовані на Західному березі річки Йордан.


Створення держави Палестина є пріоритетним питанням у світовій політиці. Деякі країни вже ухвалили резолюції про визнання Палестинської держави. Однак для остаточного вирішення конфлікту необхідне продовження мирних переговорів Ізраїлю і Палестини.

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект