Ізраїль почав будівництво морського бар'єра на кордоні з сектором Газа

27 травня 2018, 19:37
939
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: אביגדור ליברמן via Twitter

Морський бар'єр має зупинити бойовиків ХАМАС

У неділю, 27 травня, Ізраїль почав будівництво морського бар'єра в районі пляжу Зікім, щоб зупинити проникнення бойовиків ХАМАС із сектора Газа.

Про це повідомив міністр оборони Ізраїлю Авігдор Ліберман в своєму Twitter, передає NEWSru.co.il.

"Йдеться про єдиний у своєму роді бар'єр у світі, який перекриє можливість проникнення з Гази до Ізраїлю морем", - повідомив міністр.

За словами Лібермана, завдяки морському бар'єру, "ХАМАС втратив ще одну стратегічну можливість, у розвиток якої вклав величезні кошти".

За інформацією ізраїльського Міноборони, бар'єр буде нагадувати хвилеріз і буде стійкий до умов морського середовища. Він складатиметься з трьох шарів: підводного шару, шару з броньованого каменю і паркану. Будівництво споруди завершиться до кінця року.

Рішення про зведення морського бар'єру було прийнято після операції Незламна скеля 2014 року, коли бойовики ХАМАС проникли на територію Ізраїлю морем.

Ізраїль настає. Фоторепортаж з військових дій в секторі Газа

Ізраїльська військова операція проти ХАМАС у секторі Газа почалася після викрадення і вбивства трьох ізраїльських підлітків влітку 2014 року. Їх тіла було знайдено на півночі палестинського міста Халхул.

В арабо-ізраїльському конфлікті загинуло понад 2,2 тис. осіб.