Італія відмовиться приймати кораблі міжнародних місій із врятованими мігрантами

9 липня 2018, 10:45
241
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Італія підніме питання про закриття своїх портів для кораблів із мігрантами

Уряд Італії заявив про бажання відмовитися від прийому кораблів міжнародних місій Євросоюзу в Середземному морі, які займаються порятунком мігрантів біля берегів Лівії.

За словами міністра внутрішніх справ Італії Маттео Сальвіні, на засіданні глав МЗС країн ЄС він попросить європейських колег заблокувати прибуття в італійські порти кораблів міжнародних місій, пише Reuters.

Відзначається, що в Середземному морі працюють дві місії з порятунку мігрантів - Софія та Тритон.

Нагадаємо, 21 червня активісти з німецького Дрездена підібрали 234 мігранти в Середземному морі неподалік узбережжя Лівії, але жодна країна Євросоюзу не погоджувалася пускати Lifeline в свої порти. 27 червня влада Мальти все ж погодилася прийняти судно.

Інший інцидент стався на початку червня. Судно Aquarius з 629 нелегальними мігрантами відмовилися приймати порти Італії і Мальти. Серед біженців були вагітні жінки та діти. На допомогу мігрантам, у яких закінчувалися запаси, прийшла Іспанія.


В останній місяць проблема нелегальних мігрантів спричинила політичну кризу в Євросоюзі. Австрія та Італія різко виступають проти біженців. Представники цих двох країн, а також Німеччини та Франції, зібралися на позаплановий екстрений саміт з питань міграції, однакдійти згоди з питань біженців не вдалося.

Читайте також: