Іспанія видала ордер на арешт лідера Каталонії Пучдемона

24 березня 2018, 14:55
388
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Карлес Пучдемон

Верховний суд Іспанії видав міжнародний ордер на арешт шістьох каталонських політиків, включно з лідером регіону Карлесом Пучдемоном, повідомляє Associated Press.

Ордери видано на арешти чотирьох колишніх членів уряду Пучдемона, а також Марти Ровіри, голови сепаратистської партії Каталонії ERC. Їм висунули обвинувачення у заколоті з метою оголосити незалежність Каталонії від Іспанії. Іспанські ЗМІ пишуть, що Марта Ровіра зараз перебуває у Швейцарії.

Карлес Пучдемон з жовтня 2017 року живе в Бельгії через відкриті проти нього в Іспанії кримінальні справи, зокрема його обвинувачують у заколоті, що передбачає покарання до 30 років тюремного ув'язнення.

9 червня 2017 року уряд Каталонії на чолі з Пучдемоном призначив референдум про незалежність, який відбувся 1 жовтня. Понад 90% тих, хто проголосував, висловилося за те, щоб Каталонія стала незалежною державою з республіканською формою правління. Офіційна влада Іспанії визнала референдум недійсним. 10 жовтня 2017 року Пучдемон підписав документ про незалежність, проте припинив його дію для переговорів із Мадридом.

Зараз він перебуває з візитом у Фінляндії. Іспанська влада передала фінській поліції запит на екстрадицію лідера каталонських сепаратистів.

У п'ятницю, 23 березня, в Барселоні спалахнули масові акції протесту після арешту Іспанією п'ятьох каталонських політиків.

23 березня каталонський парламент не зміг затвердити колишнього офіційного представника регіонального уряду Жорді Туруля на посаду глави регіону.