Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Іранська армія запропонувала поліції свою допомогу в придушенні протестів

4 січня, 13:59
421
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Військовослужбовці армії Ірану

Головнокомандувач армії Ірану Абдулрахім Мусаві заявив про готовність допомогти поліції в придушенні антиурядових протестів, що сколихнули країну

Головком іранської армії заявив, що в четвер поліція придушила антиурядові заворушення, в результаті яких загинула 21 особа, але війська за необхідності готові прийти на допомогу правоохоронцям.

"Цей заколот був настільки малий, що поліція змогла його швидко приборкати... правоохоронці можуть бути впевнені, що їхні товариші з армії Ісламської Республіки будуть готові протистояти дурням Великого Сатани (США - Ред.)", - цитує генерала Reuters.

3 січня командувач Корпусом вартових Ісламської революції Мухаммед Алі Джафарі оголосив про припинення антиурядових акцій протесту в Ірані.

Протести в Ірані тривали з 28 грудня, в першу чергу, вони були спричинені безробіттям та високою вартістю життя, корупція і агресивною зовнішньою політикою Ірану в регіоні.

30 грудня в Ірані почалися вже антиурядові мітинги, які збіглися з провладними демонстраціями. Проурядові мітинги проводилися в 1200 містах і селищах, а акції противників керівництва країни - в Тегерані та інших великих містах. Влада у відповідь заблокувала населенню доступ до Telegram і Instagram.

1 січня, президент Хасан Рухані заявив, що протести та критика - це можливість, а не загроза. Він сказав, що країна має працювати разом, щоб вирішити свої економічні проблеми.

"Наша нація буде мати справу з цією меншістю, яка оспівує гасла проти закону та бажання людей, ображає святині та цінності революції", - заявив він.

У свою чергу, верховний лідер Ірану аятолла Алі Хаменеї в організації акцій протестів і заворушень звинуватив ворогів Ісламської Республіки, однак не назвав їх поіменно.