Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Іран пригрозив відновити ядерну програму

22 квітня, 11:01
309
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Глава МЗС Ірану Мохаммад Джавад Заріф

Міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що його країна готова "енергійно" відновити збагачення урану в тому випадку, якщо США вийдуть з укладеного у 2015 році міжнародного договору про обмеження іранської ядерної програми.

В інтерв'ю журналістам у Нью-Йорку Заріф також додав, що Тегеран розглядає і низку інших "радикальних заходів", повідомляє DW.

Водночас іранський міністр зазначив, що його країна не прагне отримати ядерну зброю, і ймовірною відповіддю на вихід США з ядерної угоди стане відновлення програми зі збагачення урану.

Коментуючи запланований саміт між президентом США Дональдом Трампом і керівником КНДР Кім Чен Ином, Заріф застеріг інші країни від переговорів з США.

За його словами, Сполучені Штати ведуть переговори за принципом: "Що моє, то моє, а що ваше - то можна обговорювати".

Історична угода щодо іранської ядерної програми була ухвалена 15 липня 2015 року. Згідно з нею, Іран зобов'язався допустити інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) на свої ядерні об'єкти в обмін на покрокове скасування західних санкцій.

На початку 2016 року США і Євросоюз скасували санкції проти Ірану після того, як МАГАТЕ у своїй доповіді заявило, що Тегеран повністю припинив роботу над своєю ядерною програмою.

Президент США Дональд Трамп неодноразово критикував ядерну угоду з Іраном і закликав переглянути її.