Іракські курди проголосували на референдумі за незалежність від Багдада

27 вересня 2017, 17:59
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Іракські курди проголосували на референдумі за незалежність від Багдада - фото

Багдад вимагає анулювати результати плебісциту в Курдистані

Жителі Іракського Курдистану переважною більшістю висловилися за незалежність автономного району від офіційного Багдада

Про це свідчать результати референдуму, який пройшов 25 вересня, передає CNN.

Виборці повинні були відповісти "так" або "ні" на питання: "Чи хочете ви, щоб регіон Курдистан і курдські території за межами регіону Курдистан стали незалежною державою?"

"Курдські території", про які йдеться, це спірні території, що перебувають під контролем курдських воєнізованих формувань.

На територіях розташований в тому числі багатий нафтою район навколо міста Кіркук і курдські міста в північних іракських провінціях.

Плебісцит, підсумок якого не є зобов'язуючим, проходив на тлі різкої критики з боку Іраку, Ірану, Туреччини і навіть США, які в цілому підтримують курдів

Так, у середу, 27 вересня, іракський прем'єр-міністр Хайдер Аль-Абаді звернувся до регіонального уряду багатого нафтою Курдистану з вимогою анулювати результати референдуму.

У той же час курди грають одну з вирішальних ролей у військовій операції проти Ісламської держави, як на території Іраку, так і в Сирії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в понеділок, 25 вересня, в Іракському Курдистані стартував референдум про незалежність регіону.

У свою чергу Багдад дав курдам 72 години, щоб ті здали урядовим силам місцеві аеропорти і прикордонні застави, пригрозивши закриттям кордонів і повітряного простору.

Регіональний уряд Курдистану (автономія у складі Іраку), розташований у місті Ербіль, звинувачує центральний уряд в Багдаді в тому, що він систематично виключає курдів з системи рівного розподілу влади і ресурсів.

Іракські курди переважно говорять, що незалежність є "природним правом", а створення курдської держави принесе стабільність в регіон.

Журнал НВ (№ 21)

Парламентські списки

Завдяки двом новим політичним силам на парламент чекає безпрецедентне в історії України оновлення

Читати журнал