Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Ірак зняв частину санкцій з Курдистану

29 січня, 17:06
144
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ілюстративне фото

У понеділок, 29 січня, парламент Іраку проголосував за скасування санкцій, які були введені проти банківських установ в Курдистані через референдум про незалежність.

Як повідомляє Reuters, іракські парламентарі схвалили часткове зняття санкцій з регіону після того, як вони "виконали свою мету", посиливши федеральний контроль над курдським банківським сектором.

Таким чином, Центральний банк Іраку відновить операції в іноземній валюті з Іракським Курдистаном, зокрема, продаж доларів чотирьом банкам автономії.

Заборона на прямі міжнародні рейси в/з Курдистану, також введена у відповідь на референдум про незалежність, залишається в силі.

Нагадаємо, на референдумі 27 вересня 2017 року жителі Іракського Курдистану переважною більшістю висловилися за незалежність автономного району від офіційного Багдада.

Плебісцит, підсумок якого не є зобов'язуючим, проходив на тлі різкої критики з боку Іраку, Ірану, Туреччини і навіть США, які підтримують курдів.

Іракський Курдистан - курдське державне утворення у складі Іраку. Згідно з конституцією Іраку, курди мають статус широкої автономії.

На сьогоднішній день Іракський Курдистан є єдиною стабільною і відносно благополучною частиною Іраку.

У відповідь на референдум Багдад ввів санкції проти регіону.