Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

In Fraud We Trust. Як діяло засноване українцем хакерське угруповання, яке завдало $530 млн збитків

8 лютого, 17:33
1732
PR
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Передбачувані збитки, завдані угрупованням, - 2,2 млрд

7 лютого стало відомо про викриття хакерського угруповання InFraud Organization, яке від 2010 року встигло завдати фактичних збитків у $530 млн, причому в документах Мін'юсту США говориться, що передбачувані збитки становлять $2,2 млрд.

НВ розповідає про те, як діяло угруповання, засноване українцем Святославом Бондаренком.

Багатонаціональний склад

Справа про злочини членів угруповання буде розглядатися в американському штаті Невада. Місцева прокуратура повідомила, що слідчі вважають причетними до неї 36 осіб із різних країн світу. Лише 13 із них на даний момент заарештовані у США, Австралії, Великобританії, Франції, Італії, Косово, Сербії та Албанії.

Серед членів угруповання - росіянин Сергій Медведєв, який зайняв місце Бондаренка, після того, як той зник у 2015 році, 35-річний пакистанець Амджад Алі Чаударі, 29-річний британець Ентоні Ннамді Океакпу на прізвисько Манімафія, 27-річний єгиптянин Осама Абдельхамед на прізвисько Др. Осама, 25-річний косовар Бесарт Ходжа, він же Піца, 56-річний італієць Дженнаро Фіоретті, 34-річний українець Олексій Клименко на прізвисько Grandhost, тому що він відповідав в угрупованні за хостинг, росіянин Андрій Сергійович Новак, 28-річний молдаванин Валеріан Кіоко із прізвиськами Онассіс, Сократ та Екклезіаст, 26-річний Рамі Фаваз з Берега Слонової Кістки, 26-річний Райхан Ахмед із Бангладеш, 29-річний каліфорнієць Хосе Гамбоа, пакистанець Мухаммад Шираз на прізвисько Кінозірка та інші.

Форум для хакерів

Бондаренко офіційно відкрив сайт InFraud 14 жовтня 2010 року та обіцяв на ньому "комфортабельне й безпечне місце для зустрічей професійних людей, для яких кардинг і хакинг є способом життя" під девізом In Fraud We Trust, (Ми віримо в афери). Станом на березень 2017 року на внутрішніх форумах організації були зареєстровані акаунти 10 901 особи.

Члени угруповання користувалися ніками, а її керівники стежили за виконанням правил, запроваджених Бондаренком і за якістю нелегальних товарів, які учасники форуму пропонували один одному. Тим, хто продавав неякісний товар (так званим ріпперам - англ. rippers), вони забороняли доступ до форуму.

В обвинувальному висновку прокуратури штату Невада наводяться десятки оголошень хакерів, які пропонують одне одному на форумі викрадені реквізити платіжних карт і чисті пластикові карти, скімери (пристрої, які таємно зчитують у банкоматах інформацію з чужих карт), путівки, авіаквитки, готельні номери, прокат машин і квитки на концерти за надзвичайно пыльговими цінами.

Сувора ієрархія

У судових документах описується кілька рівнів ієрархічної структури InFraud.

На вершині стояли адміністратори, які керували повсякденною діяльністю і розробляли стратегію для організації, першим із яких був Бондаренко. 16 квітня 2016 року Медведєв оголосив на форумі угруповання, що Бондаренко зник, і тепер адміністратором є він. До цього Медведєв був міняйлом організації, здійснюючи операції з кібервалютами типу біткоїнів та Liberty Reserve, Perfect Money або WebMoney.

Наступний рівень - супермодератори, які контролювали та адміністрували конкретні тематичні галузі в рамках свого досвіду.

Потім - модератори, які контролювали один або два конкретні підфоруми у своїх галузях.

І нарешті торговці (їх називали професорами або докторами). Товар оцінювали на форумах, щоб забезпечити його якість.

НВ