ІДІЛ і Талібан об'єдналися проти США у Східному Афганістані - The Wall Street Journal

0 коментувати
В Афганістані чисельність талібів у кілька разів перевищує чисельність прихильників ІД

В Афганістані чисельність талібів у кілька разів перевищує чисельність прихильників ІД

Ісламська держава в Афганістані і таліби після понад року запеклих боїв домовилися про припинення вогню на більшій частині Східного Афганістану, щоб протистояти урядовим військам, які підтримує США

Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Видання зазначає, що ще кілька місяців тому між ІДІЛ та місцевими підрозділами талібів тривали запеклі бої. Давній афганський рух Талібан намагався викорінити свого молодшого конкурента, що виник лише у 2014 році.

Урядові війська і коаліція під проводом США, скористалися конфліктом, змушуючи бойовиків битися на двох фронтах, щоб повернути захоплені ними території.

Проте останнім часом, за словами афганських офіційних осіб, ці дві групи бойовиків домовилися на місцевому рівні про припинення боротьби одне з одним, щоб зосередитися на протистоянні урядовим військам.

Це дало Ісламській державі можливість зосередитися на боротьбі з афганськими силами, підтримуваними США у провінції Нангархар і отримати на півночі провінції Кунар новий опорний пункт, здавна займаний талібами, який раніше був оплотом Аль-Каїди.

"Вони вели смертельні бої з талібами раніше. Але за останні два місяці, не було ніякої боротьби між ними", - розповів генерал Мохаммад Заман Вазірі, командувач афганськими військами на сході.

Присутність Ісламської держави в Афганістані все ще невелика. На думку афганських офіційних осіб, навіть у провінції Нангархар чисельність його угруповання в кілька разів менша, ніж угрупування талібів. Крім того, припинення вогню між ними може перерватися у будь-який час.

Але Ісламська держава використала відносний мир зі своїм суперником, щоб розширити охоплення своїх смертельних атак. У липні Ісламська держава взяла на себе відповідальність за підрив смертника у Кабулі, внаслідок якого загинули 80 людей - один із найстрашніших терактів у столиці Афганістану від 2001 року.

Не зважаючи на випадки насильства між бойовиками обох груп, командири Ісламської держави намагалися культивувати дружбу з талібами. Наприклад, в Кунарі бойовики Ісламської держави підтримали талібів в їхньому прагненні встановити ісламську систему права. Вони також орієнтовані на місцевих жителів - відвідують мечеті, щоб говорити про своїх переконання, і надають їжу на зборах, де обговорюються їхні ідеї.

Хоча репутацію Ісламської держави псує її жорстокість, сповільнюючи її поширення, їй досі вдавалося розширювати свої ряди, пропонуючи невелику зарплату у вкрай бідних районах. В одному з них їй вдалося найняти 40 осіб для битви за провінцію Нангархар, повідомив племінний старійшина району Саркані Малак Хан Бача. Водночас вона ще не почала воєнні дії в Кунарі, оскільки зосереджена на рекрутуванні.

"Вони хочуть промивати мізки молоді. Вони поширюють пропаганду проти іноземних військ і уряду. Вони дають гроші", - розповів Бача.

Видання зазначає, що союз Ісламської держави з талібами виник після зусиль США з боротьби з ними. Спільна афгано-американська операція вважалася успішною, поки не стало ясно, що бойовики перегрупувалися і повернули втрачені території.

В останні тижні США передислокували більше військ в Афганістан для нового спільного наступу з афганськими силами, що включає важкі авіаудари та операції проти командирів. Спільна Американо-афганська операція звільнила від ІД укріплення в декількох районах у провінції Нангархар. В результаті бойовики були відтіснені далі в гірські райони, прилеглі до кордону і до півночі провінції Кунар і Нурістан.

Операція передбачає перехід у сусідні провінції, у тому числі Кунар, щоб переслідувати бойовиків, після їхнього відсутпу у більш безпечні місця.

Голова військ США в Афганістані генерал Джон Ніколсон заявив, що припинення вогню між угрупованнями бойовиків у провінції Кунар не відображає більш широкої згоди. На його думку, конфлікт між ними триває, не зважаючи на режим припинення вогню на місцях.

На даний момент місцеві чиновники скептично ставляться до можливості переростання угод про припинення вогню у реальне союзництво на полі бою. По-перше, ідеології угруповань різні. Таліби хочуть, щоб Афганістан залишили іноземні війська, а також встановлення в країні законів шаріату, тоді як Ісламська держава прагне створити глобальний халіфат.

"Позиція талібів полягає у тому, що вони є єдиною групою, і якщо ви боретеся, ви повинні боротися під їхнім керівництвом. Вони вважають себе господарями війни", - пояснив губернатор провінції Кунар Вахідулла Калімзаї.

Нагадаємо, 25 січня повідомлялося, що президент Афганістану Ашраф Гані обіцяв "поховати" екстремістське угрупування Ісламська держава, проти місцевого осередку якого ведуть бої урядові сили і таліби.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: