Нові обличчя Америки. Розповідаємо про кандидатів на ключові посади в адміністрації Джо Байдена
За останній тиждень штаб обраного президента США Джорджа Байдена назвав кандидатів на ключові посади в адміністрації нового глави держави.
У команді Байдена заявили, що «ці досвідчені, перевірені кризою керівники негайно розпочнуть роботу».
НВ коротко розповідає, що відомо про кожного з них (усі кандидатури ще мають бути затверджені офіційно після того, як Байден отримає повноваження президента).
Джейк Салліван, радник з нацбезпеки президента США
Саллівану 43 роки, він є близьким соратником Хілларі Клінтон та був її головним політичним радником під час президентської виборчої кампанії 2016 року. Крім того, чиновник обіймав посаду заступника голови апарату Держдепу США, коли його очолювала Клінтон.

Окрім роботи в Держдепартаменті, Джейк Салліван тісно співпрацював з адміністрацією президента Барака Обами. Він брав участь у його виборчій кампанії, відповідаючи за підготовку команди Обами до дебатів, а після його перемоги на виборах отримав посаду заступника помічника президента та заступника радника з національної безпеки віце-президента США Джо Байдена. У 2013 році він грав роль ключового радника Білого дому в процесі підготовки ядерної угоди з Іраном.
Крім кар'єри чиновника, Салліван в різні роки працював у найкращих політичних школах США, зокрема був гостьовим професором Єльської школи права та науковим працівником Дартмутського коледжу.
Під час передвиборчої кампанії Джо Байдена в 2020 році Джейк Салліван мав істотний вплив на формування його внутрішньополітичної програми, ставши одним зі співавторів плану Build Back Better — ядра економічної стратегії Байдена на посаді президента, нагадує Washington Post. Він також супроводжував Байдена в низці поїздок по штатах.
Евріл Хейнс, директор Національної розвідки
Евріл Хейнс 51 рік, вона була першою в історії США жінкою, яку призначили на посаду заступника директора ЦРУ (у 2013−2015) — а тепер має всі шанси стати першою на посаді директора Національної розвідки.
У 2015−2017 роках (до приходу Дональда Трампа в Білий дім) вона також працювала заступником Сьюзан Райс, радника президента США Барака Обами з національної безпеки. Після адміністрації Обами Хейнс працювала в Колумбійському університеті.

Номінування Хейнс на роль глави Розвідувального співтовариства США (об'єднує 17 організацій, зокрема ЦРУ та ФБР) WP називає «історичним» кроком. Видання зазначає, що саме Евріл Хейнс вважали кандидатом-фаворитом на цю посаду, і новину про такий вибір «кадрові офіцери розвідки зустріли з гарячим натхненням, вважаючи її як глибоким політичним експертом, так і кваліфікованим знавцем оперативних аспектів розвідки».