Грошові перекази підтримують кожного сьомого мешканця планети. Скільки і на що витрачають громадяни із заробленого за кордоном

18 червня 2018, 17:52
267
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

piviso / pixabay

Більшість трудових мігрантів надсилають додому 200-300 доларів кілька разів на рік

800 мільйонів людей живуть за рахунок грошових переказів родичів, які заробляють в інших країнах. Про це повідомляє ООН. Організація підрахувала: у світі всього близько 250 млн міжнародних мігрантів, з них 200 млн - трудових. Родинні грошові перекази підтримують кожного сьомого мешканця планети. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

У середньому більшість трудових мігрантів надсилають додому 200-300 доларів кілька разів на рік, йдеться у звіті ООН. Очікується, що у період з 2015 до 2030 року трудові мігранти відправлять додому 6,5 трильйонів доларів.

Близько 75% переказаних грошей ідуть на їжу, медикаменти, оплату житла і навчання дітей.

Обсяг приватних грошових переказів в Україну у 2017 році становив понад 9 млрд доларів

Решта 25% або 100 млрд доларів перетворюють у накопичення або вкладають у власну справу. Половина усіх коштів, які відправляють заробітчани, надходять до сільської місцевості, де сьогодні зосереджено 75% найбідніших мешканців планети.

Відправляти гроші дорого через різницю валют і комісій. За перекази трудові мігранти переплачують 7% від кожної суми переказу. Одна з цілей сталого розвитку повістки 2030 року - знизити вартість транзакцій до 3%. У цьому питанні ООН покладають надії на технологічні інновації сучасності такі, як блокчейн та інтернет-транзакції.

Країни, для яких трудова міграція спричинила ріст економіки

Країни Середньої Азії продемонстрували високий темп росту економіки, заявив співробітник Департаменту ООН з економічних та соціальних питань Григор Агабекян.

За перекази трудові мігранти переплачують 7% від кожної суми переказу

Один з факторів, який цьому сприяв, - посилення грошових потоків саме через перекази заробітчан.

“У Таджикистані вона [загальна сума переказів] складає, за оцінками Світового банку, більше 50% від усього національного доходу. Близько 30% для Киргистану. Незважаючи на те, що у доларовому еквіваленті об'єми цих переказів не досягли піку, який був відзначений до падіння цін на нафту у 2014 та 2015 роках. Якщо використовувати внутрішню валюту цих країн, то бачимо подальше збільшення і оновлення”, - сказав Агабекян.

Скільки грошей переказали трудові мігранти в Україну

У ситуації з трудовими мігрантами треба розглядати короткостроковий і довгостроковий аспект, зазначила економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Ганна Чередниченко. У першому варіанті це дійсно вирішує такі проблеми, як безробіття, відсутність коштів у родині тощо.

Близько 75% переказаних грошей ідуть на їжу

Але у довгостроковому періоді економіка, навпаки, страждає, впевнена економіст.

Кількість коштів, які трудові мігранти надсилали своїм близьким, з 2007 року збільшилася вдвічі. 480 млн доларів переказів у минулому році надійшли саме до країн, що розвиваються. І це втричі більше, ніж ці країни отримували грошової допомоги від міжнародних фінансових установ.

Національний банк України оцінив обсяг приватних грошових переказів в Україну, який становив в 2017 році понад 9 млрд доларів. За прогнозами НБУ, у 2018 році обсяг грошових переказів від трудових мігрантів залишиться на такому ж рівні.

Нагадаємо, що Національний банк України вніс зміни до Правил здійснення за межі України та в Україні переказів фізичних осіб за поточними валютними неторговельними операціями та їх виплати в Україні, які набули чинності 12 червня.