"Греція знову на ногах". ЄС завершує багаторічний процес порятунку країни від кризи

22 червня 2018, 10:40
1383
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Остання програма допомоги Греції завершиться 20 серпня

Країни ЄС узгодили всі умови щодо завершення програми фінансової допомоги Греції, яка найбільш сильно постраждала від економічної кризи 2008 року, повідомляє DW.

Термін дії останньої програми допомоги Афінам закінчується 20 серпня 2018 року. Однак нова програма порятунку країні не знадобиться, заявив Маріо Сентено, глава Єврогрупи (вона об'єднує міністрів фінансів країн-членів ЄС, які використовують євро).

При цьому початок погашення кредитів Грецією відкладено на 10 років - до 2033 року. Крім того, Афіни отримають 15 мільярдів євро як резерв.

Таких домовленостей Єврогрупа досягла в ніч на п'ятницю, 22 червня.

Як і інші країни Єврогрупи, які перебували в кризі, Греція "зуміла кардинально змінити курс в економіці і знову стоїть на своїх ногах", наголосив Сентено. За його словами, подальших програм фінансової допомоги Афінам не буде.

У свою чергу, комісар ЄС з валютних питань П'єр Московісі заявив про "історичний момент" як для Греції, так і для всієї єврозони. Для європейського валютного союзу закінчення програми допомоги Греції є "символічною кінцевою точкою екзистенціальної кризи нашої спільної валюти", вказав він.

Міністр фінансів Греції Евклідіс Цакалотос заявив, що досягнуті домовленості "вкрай важливі" для його країни. Після восьми років реформ і пов'язаних з ними поневірянь греки повинні "тепер відчути зміни та в своїх гаманцях", зазначив він.

Одночасно міністр вказав, що його уряд "ніколи не забуде, що довелося пережити грецькому народу за минулі вісім років" і наголосив, що кредитори Афін не стали вимагати від них виконання нових зобов'язань.

Зустріч міністрів фінансів єврозони з питання подальших дій відносно Греції після закінчення програми порятунку цієї країни від банкрутства тривала ввечері 21 червня довше, ніж очікувалося. За інформацією AFP, перш за все, Німеччина ставила Афінам жорсткі умови для надання послаблень країні після завершення програми допомоги.

Третя - і остання - програма допомоги Афінам закінчується 20 серпня. З 2010 року Греція отримує фінансову допомогу від структур Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду (МВФ). Третій пакет допомоги в розмірі 86 млрд євро був узгоджений у 2015 році. У свою чергу уряд Греції провів численні вкрай непопулярні реформи. Наразі економіка країни знову зростає.