Греція висилає двох російських дипломатів - ЗМІ

11 липня 2018, 10:00
1141
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

З Греції висилають двох російських дипломатів

Греція вирішила вислати з країни двох російських дипломатів і заборонити в'їзд ще двом, повідомляє Kathimerini з посиланням на джерела.

За даними газети, росіян звинувачують у втручанні у внутрішні справи Греції та діях, спрямованих проти національної безпеки країни, зокрема, в зборі інформації і спробі підкупу грецьких чиновників.

Видання відзначає, що останнім часом люди, пов'язані з інтересами Росії, намагаються втручатися у внутрішні справи Греції. За допомогою пожертвувань вони намагаються вплинути на митрополитів грецької православної церкви, ченців Афона і владу муніципалітетів в чутливих питаннях, зокрема, перейменування Македонії і тим самим негативно впливають на становище Греції на Балканах.

Рішення про висилку також може бути пов'язано з намірами російських дипломатів посилити вплив Росії в Греції і діяльністю Імператорського православного палестинського суспільства - створеної в Росії міжнародної організації, яка займається питаннями паломництва і гуманітарного співробітництва народів Близького Сходу.

У матеріалі газети називається тільки одне прізвище - співробітника російського посольства Віктора Яковлєва. Дані щодо інших дипломатів не наводяться.

Джерела видання додали, що незважаючи на рішення вислати дипломатів, Греція має намір зберегти хороші відносини з РФ.

Газета нагадує, що грецька влада зайняла обережну позицію після отруєння в Британії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і не стала висилати російських дипломатів слідом за іншими західними країнами.