Годинник цокає: у Брюсселі поквапили Британію з виходом із ЄС

14 травня 2018, 17:39
142
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Німецький міністр у справах ЄС Майкл Рот не бачить прогресу в переговорах з Лондоном

У Європейському Союзі закликали Велику Британію прискорити Brexit - вихід країни зі складу ЄС, - якщо офіційний Лондон має намір встигнути завершити основну частину цього процесу восени нинішнього року.

Про це повідомляє агентство Reuters із посиланням на заяву німецького міністра у справах ЄС Майкла Рота, озвучену в Брюсселі в понеділок, 14 травня.

"Ми стурбовані відсутністю чіткого підходу, чіткої позиції у британців. Годинник цокає", - заявив Рот на зустрічі зі своїми колегами-дипломатами в Брюсселі.

Як зазначає Reuters, дипломати і чиновники ЄС відзначили недостатній прогрес в переговорах по Brexit із Лондоном з моменту останньої зустрічі лідерів ЄС, озвучивши сумніви щодо того, що Британія і Євросоюз зможуть досягти значних рішень в цьому питанні до наступного саміту високого рівня, який відбудеться 28- 29 червня 2018 року.

"Зараз нам необхідно домогтися істотного прогресу, проте цього не відбувається, - визнав Рот. - Що нас турбує, так це зокрема питання Північної Ірландії, де ми очікуємо значного компромісу з британської сторони".

Уряд Великої Британії планував підписати Тимчасовий митний союз з ЄС з березня 2019 року. У його рамках торгівля з Європою після Brexit повинна здійснюватися на колишніх умовах, але Лондон зможе почати торговельні переговори з країнами, що не входять в ЄС, на що зараз, залишаючись членом ЄС, він не має права.

Однак міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон нещодавно назвав один з десяти проектів з тимчасовою митною угодою після Brexit "божевіллям".

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект