Глава МЗС Великої Британії Джонсон пішов у відставку

9 липня 2018, 17:05
2393
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Борис Джонсон

Глава МЗС Великої Британії Борис Джонсон пішов у відставку, повідомляє The Guardian.

Прес-служба прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей повідомила, що ім'я нового глави МЗС буде оголошено найближчим часом.

"Сьогодні вдень прем'єр-міністр прийняла відставку Бориса Джонсона. Ім'я нового міністра буде оголошено найближчим часом. Прем'єр-міністр дякує Борису за його роботу", - сказано в заяві.

За даними ЗМІ, причиною звільнення Джонсона з поста глави зовнішньополітичного відомства став конфлікт з Мей через її план "м'якого" Brexit.

Раніше у відставку подав глава міністерства з питань Brexit Девід Девіс. Новим міністром з питань Brexit став Домінік Рааб, який є членом Консервативної партії і відомий як прихильник виходу Великої Британіі зі складу ЄС.


Нагадаємо, що під час 12-годинної зустрічі Кабінету міністрів Великої Британії був підписаний план створення вільної торгової зони між Британією і ЄС, яка буде стосуватися промислової і сільськогосподарської продукції.

Серед деяких прихильників більш жорсткого Brexit, план прем'єр-міністра Мей викликав обурення через те, що, на їхню думку, така стратегія залишає країну в колишній залежності від Євросоюзу.

7 липня британське видання The Times повідомило, що главі Міністерства закордонних справ Великобританії Борису Джонсону разом з іншими представниками Кабміну загрожує звільнення в разі підриву плану прем'єр-міністра Терези Мей щодо виходу країни з Європейського союзу.