Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Очільник МЗС Британії підтвердив, що у Москви був мотив для отруєння Скрипаля

4 квітня, 20:48
1142
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Борис Джонсон: У Росії був мотив для отруєння Сергія Скрипаля

Міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон заявив, що у Росії був мотив для ліквідації колишнього російського військового розвідника Сергія Скрипаля.

Про це він заявив в своєму Twitter у відповідь на заяву лідера Лейбористської партії Джеремі Корбіна з приводу причетності РФ до отруєння Скрипалів в Солсбері.

За словами Джонсона, експерти центру досліджень отруйних речовин Міністерства оборони Великої Британії в місті Портон-Даун встановили, що Скрипалі були отруєні за допомогою нервово-паралітичної речовини, відомої як Новачок.

Очільник британського МЗС наголосив, що Росія досліджувала методи транспортування нервово-паралітичних речовин, можливо для вбивств. В межах цієї програми в Росії створили і зберігали невелику кількість газу Новачок.

"28 інших країн були настільки переконані в аргументах Британії, що вони вислали росіян. Водночас Джеремі Корбін вибирає сторону російської пропагандистської машини", - додав Джонсон.

Нагадаємо, 4 березня колишній російський подвійний агент Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були виявлені без свідомості на лавці в торговому центрі Maltings в Солсбері.

29 березня стало відомо, що Юлія Скрипаль пішла на поправку. За словами британських медиків, вона прийшла до тями і може розмовляти.

Уряд Великої Британії оголосив, що вони були отруєні нервово-паралітичною речовиною військового походження, розробленою в Росії. Вона відома під назвою Новачок.

[see_also]

Новачок в автомобілі: всі версії замаху на Скрипаля

[/see_also]

У результаті Британія оголосила дипломатичні санкції, виславши з країни 23 російських дипломатів. На знак солідарності ще понад 20 країн світу, в тому числі США, оголосили персонами нон грата більше сотні російських розвідників, які працювали під дипломатичним прикриттям.

[see_also]

Ізгой всесвітнього масштабу: які країни вже вирішили вислати російських дипломатів
Хочемо бути мостом з Росією. Які країни не підтримали ізоляцію Москви

[/see_also]