Гаазький трибунал засудив генерала Младича до довічного ув'язнення

22 листопада 2017, 13:12
1279
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Младича визнали винним по 10 з 12 пунктів обвинувачення

У середу, 22 листопада, Міжнародний трибунал щодо колишньої Югославії в Гаазі засудив боснійсько-сербського генерала Ратко Младича до довічного ув'язнення

Про це повідомляє DW.

Його визнали винним за 10 з 12 пунктів обвинувачення, серед яких захоплення заручників, у тому числі з миротворців ООН, вбивства та злочини проти людяності.

Зокрема, одним з головних обвинувачень стала так звана "різанина у Сребрениці" 1995 року, під час якої було вбито близько 8 тисяч мусульман.

Крім того, на совісті Младича близько 10 тисяч загиблих під час облоги Сараєва, яка тривала 44 місяці, а також знущання над людьми в таборах для інтернованих і терор проти хорватів і албанців.

При цьому зазначається, що під час оголошення вироку сербського генерала було видалено із залу суду.

Під час громадянської війни в Боснії і Герцеговині в 1992-1995 роках Младич командував збройними силами боснійських сербів, а потім тривалий час переховувався від міжнародного правосуддя.

Затримали його лише у 2011 році.

Обвинувачення за злочини в Сребрениці було висунуто всього 20 особам, 15 з яких визнали винними, а ще одного виправдали.

При цьому екс-президент Сербії Слободан Мілошевич, який також фігурував у цій справі, помер у 2006 році у в'язниці в Гаазі ще до завершення процесу.

Крім Младича, ще одним ключовим обвинуваченим щодо Сребрениці був лідер боснійських сербів Радован Караджич, якого у 2016 році засудили до 40 років ув'язнення.

Своєю чергою двоє головних виконавців розправи над мусульманами в Сребрениці Вуядін Попович і Любиша Беар, які координували дії солдатів, були також засуджені до довічного ув'язнення.