Футбольна команда в печері Таїланду: рятувальники розпочали евакуацію

8 липня 2018, 07:51
2498
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Рятувальники вже почали супроводжувати першу групу хлопчиків

У Таїланді, о 10:00 за місцевим часом, рятувальники почали місію з евакуації 12 підлітків-футболістів та їхнього тренера з печери, де вони були заблоковані протягом двох тижнів. Про це повідомляє BBC.

Відзначається, що в водопровідну мережу підземних тунелів під горами Мае Саї спустився міжнародний контингент з 13 фахівців-дайверів.

Всі несуттєві співробітники були віддалені від місця входу в печеру. Наразі на місці залишиється лише дайвінг-команда, медики і сили безпеки.

Рятувальники вже почали супроводжувати першу групу хлопчиків.

Передбачається, що операція буде включати в себе занурення під воду і піше переміщення в районах, де рівень води дає таку можливість.

Повідомляється, що перша частина їхнього шляху через вузькі, затоплені пасажі є найскладнішим завданням, тому що вона може передбачати тривалі періоди підводного плавання для дітей, які раніше ніколи не використовували обладнання для дайвінгу.

Рятувальники планують зробити зупинку в печері, яка була передовою базою для дайверів, а потім провести дітей до входу, щоб передати під контроль медиків.

Нагадаємо, 23 червня у провінції Чіанграй на півночі Таїланду в популярній серед туристів печері Кхао Луанг зникли 12 підлітків-футболістів і їхній тренер.

Ілон Маск вирішив допомогти врятувати дитячу футбольну команду в печерах Таїланду

Вони були знайдені 2 липня, через дев'ять днів після зникнення. Пошуково-рятувальні роботи були ускладнені через підняття рівня води і бруду.

Відзначалося, що діти можуть залишитися в печері на кілька місяців, оскільки печера регулярно затоплюється під час сезону дощів, який триває до вересня – жовтня. Всі спроби відкачати воду досі не були успішними.

Школярі передали через дайверів листи батькам і вчителям. Діти пишуть, що у них все добре і просять близьких не хвилюватися.

Раніше повідомлялося, що у команди рятувальників є вікно в три-чотири дні для проведення рятувальної операції.