ФСБ дозволили зламувати будинки громадян під час масових протестів, і відкривати вогонь по підлітках та інвалідах

12 коментувати
Держдума РФ істотно розширила повноваження ФСБ

Держдума РФ істотно розширила повноваження ФСБ

Держдума РФ в третьому, остаточному читанні прийняла проект закону, що дає військовослужбовцям ФСБ право застосовувати вогнепальну зброю при масовому скупченні людей

Як повідомляє Slon, відповідний документ підтримали 343 депутата, двоє виступили проти, а один утримався.

Даний законопроект вносить зміни в закон Про федеральну службу безпеки.

Зброю при скупченні людей ФСБ дозволили застосовувати в тому випадку, коли це робиться для запобігання теракту, "звільнення заручників, відбиття групового та збройного нападу на критично важливі і потенційно небезпечні об'єкти чи об'єкти, будівлі, приміщення, споруди органів державної влади".

Силовикам також дозволено проникати в чуже житло для "забезпечення громадської безпеки під час масових заворушень і надзвичайних ситуаціях".

При цьому підкреслюється, що у всіх цих випадках службовці не несуть відповідальності за шкоду.

Крім цього ФСБ дозволили отримувати і знищувати біометричні дані, в тому числі відбитки пальців, у осіб, що перетинають кордон, при наявності у них "ознак, що вказують на можливість їх схиляння до терористичної діяльності, вербування або залучення іншим способом у терористичну діяльність".

Крім того, співробітникам спецслужби дозволили стріляти по жінкам, неповнолітнім та інвалідам у випадках, "збройного опору, скоєння збройного або групового нападу, що загрожує життю і здоров'ю громадян або працівників органів федеральної служби безпеки, або терористичного акту".

Проти вагітних, інвалідів і малолітніх у таких випадках допускається застосування спецзасобів.

У той же час, згідно законопроекту, співробітникам ФСБ, їх подружжю і неповнолітнім дітям заборонено відкривати рахунки за кордоном, а розміщувати інформацію в інтернеті працівникам спецслужби дозволили тільки "в порядку, що визначається керівником федерального органу виконавчої влади в галузі забезпечення безпеки".


Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: