Французьку альпіністку, яка застрягла в Гімалаях, спустили з гори. Другого врятувати неможливо

28 січня 2018, 15:38
4006
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Елізабет Револь і Томаш Мацкевич

У Пакистані врятували альпіністку з Франції Елізабет Револь, яка разом з польським колегою застрягла на висоті 7400 метрів під час спроби взяти "гору смерті" Нанга-Парбат на північному заході Гімалаїв.

Як передає 4sport.ua, Елізабет Револь вже доставили до Ісламабада. За попередніми даними, вона не отримала серйозних травм.

Поляк Томаш Мацкевич в зв'язку з кисневим голодуванням залишився на позначці приблизно 7200 метрів. Його порятунок майже неможливий, оскільки гелікоптери пакистанської армії не здатні виконувати польоти вище позначки в 6000 метрів.

"З огляду на погану погоду на Нанга-Парбаті ті відомості, які були отримані від Елізабет, коли вона сказала, що йшла від Томаша, коли він був уже при смерті; подальша рятувальна операція не має сенсу", - пише видання.

Елізабет Револь була змушена залишити Мацкевича, частину дороги вона подолала самостійно. Їй на зустріч вийшла рятувальна команда Ice Warriors (Денис Урубко, Адам Білецький, Пьотр Томала, Ярослав Ботор). Вони спустили француженку до самого базового табору.

Всі п'ятеро зараз перебувають в цілковитій безпеці.

Нагадаємо, що в квітні 2017 року на Евересті загинув швейцарський альпініст-рекордсмен Улі Штек.

[see_also]

Як ми сходили на гору-восьмитисячник. Блог альпініста

[/see_also]