Фінляндія офіційно подає заявку на членство в НАТО

Прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін та президент Саулі Нійністе (Фото:Heikki Saukkomaa/ Lehtikuva/via REUTERS)
Фінляндія ухвалила остаточне рішення і офіційно подає заявку на членство в НАТО. Про це під час пресконференції в неділю, 15 травня, заявив президент країни Саулі Нійністе, повідомляє Yle.
Війна Росії проти України — головні події 3 червня
За словами фінського лідера, з того дня, як Росія вторглася в Україну, багато що змінилося. Він ще раз наголосив: заявка Фінляндії не спрямована проти когось.
«Це історичний день. Розпочинається нова ера. Безпека — це не гра з нульовою сумою. Коли безпека Фінляндії максимальна, загальна безпека зростає», — заявив Нійністе.
За словами прем'єр-міністерки Фінляндії Санни Марін, таке рішення зміцнить Північну Європу, ЄС та відкриє нові можливості для співробітництва.
Водночас Нійністе стурбований тим, що ратифікацію членства його країни в Альянсі можуть відкласти до весняних парламентських виборів у 2023 році. Тож він закликав парламент підтримати рішення якнайшвидше.
Раніше глава МЗС Фінляндії Пекка Хаавісто заявив, що заявку на членство в НАТО країна подасть у середу, 18 травня.
Вступ Фінляндії до НАТО
12 травня президент Фінляндії Саулі Нійністе та прем'єр-міністерка країни Санна Марін у спільній заяві вперше офіційно підтвердили, що підтримують негайне членство країни в Альянсі.
13 травня парламент Швеції оприлюднив оновлену стратегію політики національної безпеки, в якій сказано, що членство в НАТО «матиме стримувальний ефект у Північній Європі». За даними ЗМІ, уряд і парламент Швеції будуть готові затвердити та подати офіційну заявку до НАТО 16 травня.
Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що вітає намір Фінляндії і процес її приєднання до Альянсу пройде «швидко і безперешкодно».
У НАТО неодноразово наголошували на тому, що вони є оборонним альянсом. У Росії ж продовжують поширювати брехню про нібито «загрози» з боку НАТО.
14 травня Саулі Нійністе повідомив про плани Фінляндії вступити до НАТО російському диктатору Володимиру Путіну. Той заявив, що відмова країни від нейтралітету є «помилковою».
Президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що країна не може підтримати плани Швеції та Фінляндії щодо вступу до Альянсу. 14 травня глава МЗС Фінляндії зустрінеться з турецьким колегою Мевлютом Чавушоглу, щоб обговорити позицію Анкари.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.