Financial Times описала чотири сценарії, здатних розвалити Шенгенську зону

0 коментувати
Для подальшого існування Шенгенської зони є низка загроз

Для подальшого існування Шенгенської зони є низка загроз

Журналісти Financial Times описали чотири можливі ситуації, розвиток яких може розвалити Шенгенську зону

"Якщо Шенгенська угода, зрештою, впаде під тягарем міграції в Європу і криз безпеки, то найбільший у світі експеримент з відкриття кордонів, можливо, закінчиться тим же, з чого він починався - довгою дорожньою пробкою", - пише FT, матеріал якої перевела InoPressa.

Журналісти нагадали про прийняті ЄС заходи у зв'язку з напливом мігрантів і описали чотири сценарії, які можуть статися, якщо ці заходи себе не виправдають.

По-перше, стверджує FT, можливо виключення Греції з Шенгенської зони. "Греція - це ахіллесова п'ята Шенгенської зони, головний провідник мігрантів в іншу Європу і, можливо, найменш дієздатна держава ЄС", - говорять автори.

По-друге, журналісти вважають можливим поступове відновлення меж. "Уздовж кордонів Шенгенської зони з'являються загородження...Всередині Шенгенської зони Німеччина, Швеція, Австрія і Франція теж вводять більш жорсткі обмеження з дозволу ЄС", - йдеться в статті.

"Євросоюз наполягає на тому, що ці заходи мають екстраординарний і тимчасовий характер. Але всі столиці знають, що їх буде важко повернути назад", - пише газета.

По-третє, автори прогнозують появу "архіпелагу таборів біженців". "Разом з огорожами і перешкодами з'являється необхідність регулювати концентрацію мігрантів", - зазначають автори.

По-четверте, видання не виключає можливість "відступу" Шенгенської зони. "Відновлення прикордонного контролю в повному обсязі буде дуже дорогим. У чиновників не вистачає відповідного штату працівників, обладнання та інфраструктури. Якщо це станеться, то Шенгенська угода може повернутися до міні-зон, таких як Бенілюкс і скандинавські зони вільного пересування, що передували проекту", - підсумовують журналісти.

Нагадаємо, раніше голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Шенгенська угода частково виявилася "в комі".


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: