Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Фейгін розповів подробиці позбавлення його адвокатського статусу в Росії

25 квітня, 08:20
1616
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фейгін розповів, як приймали рішення про позбавлення його адвокатського статусу

Російський адвокат Марк Фейгін, якого 24 квітня на раді Адвокатської палати Москви позбавили адвокатського статусу, розповів подробиці того, як ухвалювалося це рішення.

У коментарі Укрінформу він сказав, що під час ухваленя цього рішення було грубо порушено правила самої Адвокатської палати.

Він підтвердив, що статусу адвоката його позбавили за "порушення етики та правил поведінки в інтернеті".

Водночас, за словами Фейгіна, відповідно до статті 18 кодексу професійної етики, не можна виносити подібне покарання після більш ніж 6 місяців з моменту виявлення предмета скарги. Три твіти були опубліковані 19 липня 2017 року, скарга з ним була подана 25 липня. Таким чином, минуло вже не 6, а 9 місяців.

Він впевнений, що це рішення ухвалювалося в Адміністрації президента та в Кремлі.

"Оскільки я писав звернення Путіну, і Роман Цимбалюк (український журналіст, який працює в Москві – ред.) телефонував з цього приводу Пєскову. Не кажучи вже про те, що подання на мене подавав Мін'юст РФ. Цікаво також, що напередодні засідання масово поширювалися чутки, ніби мене точно не позбавлять статусу, просто тому що немає за що. Тобто все проводилося, як спецоперація, з тим, щоб заскочити мене зненацька", - пояснює Фейгін.

Він також додав, що на раді Адвокатської палати Москви його захищала лише одна людина - Генрі Рєзнік.

"Інші прогнулися перед Кремлем і прийняли це ганебне рішення", - сказав Фейгін.

Раніше повідомлялося, що Марка Фейгіна позбавили статусу адвоката в Росії - відповідне рішення 24 квітня ухвалила Рада палати адвокатів Москви. Причиною такого жорсткого рішення офіційно було названо вживання нецензурних висловлювань у соціальних мережах. Фактично, йдеться про три пости.

Марк Фейгін в останні роки вів справи українських політв'язнів, в тому числі Надії Савченко, журналіста Романа Сущенка та інших.

У серпні минулого року Фейгіна вже намагалися позбавити адвокатського статусу. Однак тоді адвокатська спільнота не погодила рішення проти Фейгіна.

Головне

Світ/Країни

Вчора, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косово

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися