Фейгін продовжить працювати у справі Сущенка, але у іншій якості

25 квітня 2018, 09:45
178
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

За словами Фейгіна, зараз важко прогнозувати, як будуть розвиватися події у справі Сущенка

Позбавлений у Росії статусу адвоката Марк Фейгін пояснив, чого тепер можна очікувати у справі незаконно затриманого в РФ українського журналіста Романа Сущенка.

У коментарі Укрінформу Фейгін сказав, що відчуває відповідальність перед Сущенком, тому продовжить працювати у справі, але у іншій якості.

"В понеділок ми з Романом попрощалися швидко, по-діловому – і тепер я буду робити все, щоб привітатися з ним вже на волі. Тут, повторюся, важлива дата - приїзд до Росії президента Макрона наприкінці травня. Але є і найближча дата: вже 25 квітня – наступне засідання у справі Сущенка. У справі залишається адвокат, якого я встиг ввести в цей процес", - зазначив він.

Водночас, за словами Фейгіна, зараз важко прогнозувати, як будуть розвиватися події в найближчому майбутньому.

"Не виключено, що до Романа прийшли офіцери ФСБ. Можливо, саме зараз вони розмовляють з ним, умовляючи продовжити роботу з іншим адвокатом, їхньою креатурою... Справа в тому, що за добу до цього від Сущенка вивезли співкамерника. Тобто він тепер опинився в "одиночці". Можливо, це було не випадково. Тому я зараз не готовий розмірковувати про подальшу тактику і стратегію захисту", - додав він.

Раніше повідомлялося, що Марка Фейгіна позбавили статусу адвоката в Росії - відповідне рішення 24 квітня ухвалила Рада палати адвокатів Москви. Причиною такого жорсткого рішення офіційно було названо вживання нецензурних висловлювань у соціальних мережах. Фактично йдеться про три пости.

Марк Фейгін в останні роки вів справи українських політв'язнів, в тому числі Надії Савченко, журналіста Романа Сущенка та інших.

У серпні минулого року Фейгіна вже намагалися позбавити адвокатського статусу. Однак тоді адвокатська спільнота не погодила це рішення.


3 жовтня 2016 року члени Громадської спостережної комісії Москви виявили в московському СІЗО Лефортово журналіста агентства Укрінформ Романа Сущенка. Лефортовський суд Москви заарештував його за обвинуваченням в "шпигунстві", а Укрінформ назвав це спланованою провокацією.

Адвокат Фейгін повідомив, що журналіста  "здав" друг сім'ї, з яким він підтримував стосунки під час своїх приїздів до родичів у Москву.

Міністерство закордонних справ України вимагає від Росії звільнити Сущенка.

24 січня ПАРЄ прийняла резолюцію із закликом до Росії припинити переслідування журналістів.

28 березня Сущенку продовжили термін утримання під вартою в ізоляторі Лефортово ще на шість місяців.