Орієнтувалися на Україну: Facebook видалив десятки акаунтів, пов’язаних з розвідкою РФ

12 лютого 2020, 16:58

Соціальна мережа Facebook видалила групу акаунтів з Росії, яка пов’язана з російською військовою розвідкою, і орієнтувалася в основному на українських користувачів.

Про це йдеться в заяві компанії.

Всього було видалено три не зв’язані між собою групи акаунтів з РФ, Ірану і М’янми, які стояли за фейковими обліковими записами і намагалися маніпулювати думкою користувачів соцмереж.

Відео дня

Згідно із заявою, група облікових записів з Росії була орієнтована в першу чергу на Україну і сусідні країни. Група акаунтів з Ірану намагалася впливати на аудиторію в США. Третя мережа акаунтів була створена в М’янмі і В'єтнамі і орієнтувалася на аудиторію в М’янмі.

У російську мережу входили 78 акаунтів в Facebook, 11 сторінок, 29 груп і чотири аккаунти в Instagram. За даними Facebook, видалені облікові записи пов’язані з російською військовою розвідкою.

«Ця діяльність [втручання] походила з Росії і була орієнтована в основному на Україну і сусідні країни», — заявили в Facebook.

Люди, які стоять за фейковими акаунтами, зображували з себе місцевих жителів, деякі з них представлялися цивільними журналістами і намагалися зв’язатися з політиками, журналістами та іншими громадськими діячами.

Зазвичай вони розміщували контент російською, англійською та українською мовами про регіональні новини, новини політики, про російських військових в Сирії, ймовірні витоки СБУ, пов’язані з етнічною напруженістю в анексованому Криму, і про знищення рейсу MH17 на Донбасі в 2014 році.

Facebook
Фото: Facebook
Facebook
Фото: Facebook
Показати ще новини
X