Вперше жінка. Естонія з шостої спроби обрала нового президента

0 коментувати
Естонський парламент обрав нового главу держави

Естонський парламент обрав нового главу держави

Парламент Естонії обрав нового президента країни із шостої спроби

Як повідомляє Delfi, вперше в історії Естонії президентом стала жінка - Керсті Кальюлайд.

Кандидатуру Кальюлайд підтримав 81 депутат, 17 висловилися проти.

46-річна Кальюлайд в кінці 1990-х займала посаду керівника проектів інвестиційного банківської справи в Hansapank, після чого стала радником з економіки прем'єр-міністра Марта Лаара.

Коли Естонія навесні 2004 року стала членом ЄС, Кальюлайд приступила до роботи в контрольній палаті і пропрацювала там 12 років, тобто два строку повноважень.

24 вересня безрезультатно завершилося голосування в колегії вибірників, коли не був обраний ні один з п'яти претендентів від різних парламентських партій. Після цього рада старійшин парламенту досяг угоди з партійними фракціями про відмову від висування кандидатів від партій. Було прийнято рішення зупинити вибір на єдиному позапартійному кандидата, який міг би влаштувати більшість депутатів.

В Естонії дворівнева система виборів глави держави. Якщо Кальюлайд не вдасться отримати в парламенті мінімально необхідних 68 голосів парламентаріїв, право на обрання глави держави перейде в колегію вибірників. У неї входить 101 депутат парламенту і 234 представника місцевих самоврядувань.

Нинішній президент Тоомас Хендрік Ільвес пробув два п'ятирічних посадових терміну і, згідно конституції, більше не може займати цю посаду.Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: