Ердоган заявив, що військова операція в Сирії буде розширена

26 січня 2018, 14:09
181
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Ердоган анонсував розширення військової операції проти курдських загонів у Сирії до іракського кордону

Президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що військова операція Оливкова гілка на північному заході Сирії може бути розширена у східному напрямку на всю протяжність кордону до Іраку.

Крім того, турецький президент пообіцяв очистити від курдських загонів усю довжину турецько-сирійського кордону, повідомляє DW.

"Ми продовжуватимемо нашу операцію доти, доки не залишиться жодного терориста на шляху до іракського кордону", - сказав Ердоган.

 Він також закликав "зачистити" сирійське місто Манбідж на схід від Афріну, де зараз відбуваються бойові дії між збройними силами Туреччини та близькими до них угрупованнями і курдськими Загонами народної самооборони (YPG), що належать до коаліції Демократичні сили Сирії (SDF).

19 січня Туреччина почала обстріли курдських сіл у прикордонному регіоні Афрін на півночі Сирії, розпочавши операцію Оливкова гілка. По населених пунктах було випущено близько 70 снарядів.

Офіційно названо мету операції – створення 30-кілометрової буферної зони вздовж кордону, щоб гарантувати, що до Туреччини не проникнуть "терористи".

20 січня турецькі військові літаки завдали авіаударів по цілях курдських сил у сирійській прикордонній зоні.

21 січня Генштаб Туреччини оголосив про початок наземної операції в Афріні. Президент Ердоган вважає, що ця операція спрямована не тільки на захист національних інтересів Туреччини, але й має зробити внесок у забезпечення територіальної цілісності Сирії.

 Президент США Дональд Трамп закликав Туреччину обмежити масштаби військової операції Оливкова гілка проти сирійських курдів.

У відповідь президент Туреччини Реджеп Ердоган заявив, що військова операція триватиме, незважаючи на стурбованість США.

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект