Емоційна промова Опри Вінфрі, після якої її назвали конкуренткою Трампа на майбутніх виборах: повний текст

10 січня, 11:29
2525
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Опра Вінфрі: Я хочу сказати всім дівчаткам, які дивляться на мене, що новий день вже на горизонті!

У ніч з 7 на 8 січня під час вручення премії Золотий глобус популярна телеведуча Опра Вінфрі виголосила промову про расову нерівність. Після цієї промови її стали вважати потенційною кандидаткою у президенти США від Демократичної партії.

НВ наводить повний текст промови Опри Вінфрі.

Ох, дякую! Дякую вам усім. Добре, добре, дякую, Різ. У 1964 році я була маленькою дівчинкою і, сидячи на лінолеумній підлозі в будинку моєї матері у Мілуокі, дивилася, як Енн Бенкрофт на 36-й церемонії Кіноакадемії вручає Оскар за найкращу чоловічу роль. Вона відкрила конверт і сказала слова, які увійшли в історію: "Переможець - Сідні Пуатьє". На сцену піднявся найелегантніший чоловік, якого я коли-небудь бачила. Краватка в нього була біла, а шкіра - звісно, чорна. Я ніколи не бачила, щоб чорношкіру людину так вшановували. Багато-багато разів я намагалася пояснити, що це значило для маленької дівчинки, яка дивилася церемонію, сидячи на дешевому лінолеумі, а її мати прийшла з роботи, смертельно втомлена від прибирання в чужих будинках. Можу лише процитувати слова Сідні з Польових лілій: "Амінь, амінь, амінь, амінь". У 1982 році Сідні отримав премію імені Сесіла ДеМілля теж тут, на церемонії Золотий глобус, і я ясно усвідомлюю, що прямо зараз якісь маленькі дівчатка дивляться, як я, перша в історії чорношкіра жінка, отримую ту саму нагороду.

Це велика честь і привілей - розділити урочистості цього вечора з усіма такими дівчатками, а також з чудовими чоловіками і жінками, які надихали, підштовхували, підтримували мене і дали мені можливість пройти шлях до цієї сцени. Денніс Суонсон, який дав мені шанс у програмі Ей.Ем.Чикаго (AM Chicago). Квінсі Джонс, який помітив мене на цьому шоу і сказав Стівену Спілбергу, що я - ідеальна Софія для його фільму Квіти лілові полів. Гейл [Кінг, подруга і колега Вінфрі - прим. перекл.], яка є ідеалом друга. Стедман [Грем, цивільний чоловік Опри - прим. перекл.], який став моєю опорою, і багато інших. Я хочу подякувати Голлівудській асоціації іноземної преси, тому що ми знаємо, що преса зараз перебуває в облозі.

Але ми також знаємо, що невситима пристрасть преси до встановлення абсолютної істини не дозволяє нам закривати очі на несправедливість і корупцію, на тиранів і жертв, на секрети та брехню. Я хочу сказати, що ціную пресу більше, ніж будь-коли, особливо в наш непростий час. Я знаю точно одне: говорити правду - це найпотужніша зброя в наших руках. Особливо я пишаюся і надихаюся прикладом усіх тих жінок, які знайшли в собі сили висловитися і відкрито розповісти про те, що з ними сталося. Усіх нас у цій залі вшановують за ті історії, які ми розповідаємо; в цьому році ми самі стали історією. Ця історія стосується не лише індустрії розваг. Вона стосується будь-якої культури, будь-якого місця на землі, будь-якої раси, релігії, політичної системи чи роботи.

І я хочу сьогодні подякувати всім жінкам, які роками терпіли домагання і насильство, тому що вони, як і моя мати, мали сплачувати рахунки, годувати дітей і йти до своєї мрії. Це жінки, чиї імена ми ніколи не дізнаємося. Вони - домогосподарки або сільські трудівниці. Вони працюють на заводах і в ресторанах, займаються наукою, освітою, інженерною справою чи медициною. Вони - частина світу високих технологій, політики та бізнесу, вони - наші олімпійські спортсмени та військовослужбовці.

І ще дехто. Рісі Тейлор, ім'я, яке я знаю і ви, думаю, теж маєте знати. У 1944 році молода дружина і мати Рісі Тейлор йшла додому з церкви в місті Аббевілл, штат Алабама. Її викрали шестеро білих озброєних чоловіків, які зґвалтували її та кинули із зав'язаними очима на узбіччі дороги. Вони погрожували вбити її, якщо вона кому-небудь розповість про те, що сталося, але про її історію дізналися в Національній асоціації сприяння прогресу кольорового населення. Молода працівниця асоціації Роза Паркс очолила розслідування у справі Тейлор, і разом вони домагалися правосуддя. Але в епоху законів Джима Кроу правосуддя було відсутнє. Чоловіки, які викрали і поглумилися над Рісі, не були покарані. Десять днів тому Рісі Тейлор померла, трохи не доживши до 98 років. Вона, як і ми всі, багато років жила в суспільстві, надламаному сильними і жорстокими чоловіками. Занадто довго жінок ніхто не чув, їм не вірили, якщо вони насмілювалися говорити правду про владу цих чоловіків. Але час цих чоловіків підійшов до кінця. Їхній час підійшов до кінця.

Я сподіваюся, що Рісі Тейлор померла, знаючи, що її правда, як і правда багатьох жінок, які постраждали в минулі роки і страждають зараз, перемогла. Ця правда була десь у серці Рози Паркс, яка через 11 років [після справи Тейлор] відмовилася поступатися місцем у тому автобусі в Монтгомері, і ця правда - у серці кожної жінки, яка говорить: "Я теж". І в серці кожного чоловіка, який вирішує дослухатися. Протягом своєї кар'єри я намагалася - на телебаченні, в кіно - говорити про поведінку чоловіків і жінок. Говорити, як ми переживаємо сором, як ми любимо, гніваємося, як зазнаємо невдач, як відступаємо, як наполягаємо, як долаємо труднощі. Я брала інтерв'ю і говорила про людей, які пережили страшний жах у житті, але у всіх них була одна спільна якість - вміння зберігати віру у краще навіть у найпохмуріші дні.

Я хочу сказати всім дівчаткам, які дивляться на мене, що новий день вже на горизонті! І що коли він, нарешті, настане, то це станеться завдяки чудовим жінкам, багато з яких зараз у цій залі, і деяким феноменальним чоловікам, які ведуть запеклу боротьбу, щоб, коли вони стануть лідерами та поведуть нас у майбутнє, нікому більше не доводилося говорити "Я теж". Дякуємо.

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 12:56

article_img
У справі про відмивання грошей оточенням Путіна в найбільшому банку Данії відбулись перші затримання

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися