Еквадор відключив засновника WikiLeaks Ассанжа від інтернету

28 березня 2018, 20:14
785
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Еквадор відмовив Джуліану Ассанжу в доступі в інтернет

Влада Еквадору позбавила засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа доступу до інтернету на території посольств в Лондоні, де він живе вже більше п'яти років.

Як передає AP, офіційні особи пояснили своє рішення заходами у відповідь на недавню активність Ассанжа в соціальних мережах.

У межах угоди, яка була укладена між Ассанжем і урядом Еквадору, він не може відправляти повідомлення, які можуть нашкодити відносинам південноамериканської країни з іншими державами.

Нагадаємо, що на початку 2018 року засновник WikiLeaks Джуліан Ассанж отримав громадянство Еквадору.


У 2010 році шведські правоохоронні органи звинуватили Ассанжа в сексуальних домаганнях і згвалтуванні і звернулися до Великої Британії з вимогою про екстрадицію. У 2012 році британський суд ухвалив заарештувати і видати Ассанжа Стокгольму. Тоді творець WikiLeaks сховався в посольстві Еквадору в Лондоні, отримав притулок і не покидав його територію протягом останніх п'яти років.

Сам Ассанж вважає, що Швеція має намір видати його США, де йому загрожує довічне ув'язнення за публікацію в WikiLeaks секретних документів і матеріалів, які викривають різних світових лідерів.