Екс-співробітник АНБ Сноуден, який переховується від влади США в Росії, просить Обаму про помилування

13 вересня 2016, 19:05
2902
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке
Екс-співробітник АНБ Сноуден, який переховується від влади США в Росії, просить Обаму про помилування - фото

Сноуден продовжує вважати, що вчинив правильно, розкривши секретну інформацію

Колишній співробітники АНБ (Агенції національної безпеки) і ЦРУ Едвард Сноуден висловив сподівання, що голова Білого дому Барак Обама перед тим, як покине свій пост, надасть йому помилування

Про це він заявив в інтерв'ю британській газеті The Guardian, передає DW.

У той же час, за словами Сноудена, який переховується в Росії від влади США після того, як розсекретив інформацію про діяльність ЦРУ і АНБ, його вчинок був з моральної точки зору правильним.

Як зазначається, заява екс-співробітника спецслужби послідувала після активізації кампанії на підтримку його помилування американським президентом.

"Так, існують закони, прописані в книгах, де говориться одне, однак, можливо, саме тому існує й право на помилування, як виняток для таких випадків, які можуть здаватися незаконними на папері. Якщо ж подивитися на них з моральної і етичної сторони, подивитися на їх підсумки, то виявиться, що вони були необхідними, життєво важливими", - вважає Сноуден.

Раніше повідомлялося, що американець заявив про бажання покинути Росію, де йому було надано тимчасовий притулок.

Нагадаємо, 30-річний Сноуден, який передав ЗМІ інформацію про глобальне стеження, яка ведеться спецслужбами США, в червні 2013 року втік в Гонконг, а звідти - в Росію. На батьківщині залишилися його батьки і наречена.

Вашингтон офіційно анулювала паспорт екс-співробітника АНБ, через що він більше місяця провів у транзитній зоні аеропорту Шереметьєво. 12 липня 2013 року Сноуден попросив у РФ сприяння в отриманні тимчасового притулку.

Журнал НВ (№ 22)

Справа Порошенка

Експрезиденту Петрові Порошенку світить одразу декілька кримінальних справ. Які їх перспективи?

Читати журнал