Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Екс-шпигун ГРУ Росії Сергій Скрипаль зустрічався з чеською розвідкою - NYT

14 травня, 13:14
533
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Офіцери демонтують лаву, на якій у березні 2018 року були знайдені отруєними екс-шпигун Сергій Скрипаль та його донька Юлія

Екс-шпигун ГРУ у Росії Сергій Скрипаль неодноразово відвідував Прагу для зустрічі із чеською розвідкою, повідомляє NYT.

Видання зазначає, що колишній подвійний шпигун російської ГРУ Сергій Скрипаль після виходу на пенсію  у 1999 році почав “займатися бізнесом”, передаючи інформацію на користь чехів про діяльність розвідувальної програми колишніх колег.

У Великій Британії отруїли колишнього шпигуна з Росії: всі подробиці

Зустрічі з представниками іноземної розвідки проходили під грифом абсолютної секретності та забезпечували екс-співробітнику ГРУ дохід, йдеться у публікації NYT.

У статті повідомляється, що Скрипаль відвідував Естонію в 2016 році, щоб зустрітися з місцевими шпигунами, які мали намір перешкоджати російським операціям у Європі.

Юлії Скрипаль стало краще. Чим це загрожує Москві?

Чеські офіцери зазначили, що після виходу на пенсію екс-шпигун мав доволі “чистий розум” і був компетентним розвідником.

Нагадаємо, що 4 березня Сергій Скрипаль та його донька Юлія були знайдені напівсвідомі на парковій лаві у британському місті Солсбері. Пізніше офіцери визначили, що вони були отруєні Новачком, смертельно небезпечною речовиною, розробленою у Радянському Союзі. Британський уряд звинуватив Росію у виготовленні та накопиченні агента, а також у підготовці "спеціальних підрозділів" для його використання проти ворогів Росії.

У Держдепартаменті США заявили, що тільки у Росії були мотиви, засоби та досвід для отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

У відповідь на інцидент Російської Федерації після Великої Британії видворити російських дипломатів через отруєння колишнього працівника ФСБ і британського агента Сергія Скрипаля та його дочки вирішили вже 14 країн Євросоюзу, Україна і США.

Президент Чехії Мілош Земан заявив про те, що в його країні вироблявся та випробовувався газ Новачок, яким у Британії був отруєний колишній працівник ГРУ Сергій Скрипаль.

У Міністерстві закордонних справ Чехії заявили, що Новачок, яку досліджували в Інституті військових досліджень у чеському Брно, відрізняється від отрути, якою отруїли колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

 

Головне

Світ/Країни

14 грудня, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косові

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися