Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Екс-посол США в Росії: У Путіна немає стратегії виходу з влади

27 квітня, 12:01
813
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Під час виступу в рамках лекції НВ Діалоги про майбутнє з Френсісом Фукуямою, що відбулася 26 квітня, учасник події - американський політолог, дипломат і екс-посол США в Росії Майкл Макфол дав прогноз щодо майбутнього Росії з президентом Володимиром Путіним.

"Я трагічно вірю, що Путін буде при владі довго, - сказав Макфол. - Причина в тому, що у нього немає стратегії виходу з влади, він не знає, що може бути після. До того ж його оточення тисне і хоче, щоб він залишався при владі ".

Макфол вважає, що в нинішній Росії панує "ірраціональна, нерозумна лихоманка". Адже там вважають, що Захід хоче поневолити їхню державу, а в Україні нібито живуть нацисти. "Послухайте російське телебачення - там все це є", - зазначив Макфол.

Також Росія постійно погрожує воювати з усім світом, однак саме такі мілітаристські настрої часто знаходять відгук у населення. Екс-посол США в Росії навів приклад війни в Іраку, коли більшість американців підтримувало рішення президента Джорджа Буша.

"При цьому у Путіна немає відповіді на питання, як росіянам жити краще", - продовжив Макфол.

На його думку, в Росії є велика спільнота, яка вважає, що напад на Україну був помилкою. "Після Путіна ці люди будуть намагатися рухати Росію в правильному напрямку", - зазначив екс-посол. І додав, що на противагу їм є велика кількість популістів.

"Вони вважають, що Путін - дуже м'який, що він продався. Росію вони хочуть бачити більш жорсткою ", - поділився Макфол.

Дипломат підсумував, сказавши, що після Путіна Росію чекає дуже серйозна боротьба за владу.

Головне

Світ/Країни

Вчора, 23:48

article_img
Сербія попросила скликати Раду безпеки ООН через ситуацію в Косово

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися