Екс-міністр оборони Польщі Мацеревич очолить комісію з розслідування Смоленської катастрофи

11 січня 2018, 13:34
209
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Антоні Мацеревич

Глава Міноборони Польщі Маріуш Блащак призначив колишнього главу оборонного відомства Антоні Мацеревича головою комісії з розслідування Смоленської катастрофи.

Про це повідомляє Радіо Польща.

Міністр оборони Блащак наголосив, що Мацеревич гарантує з'ясування обставин найбільшої трагедії в історії післявоєнної Польщі.

Глава оборонного відомства впевнений, що Мацеревич, завдяки своєму досвіду, створить для підкомісії сприятливі умови з метою встановлення справжніх причин подій 10 квітня 2010 року.

9 січня відбулася церемонія приведення до присяги нового складу уряду Матеуша Моравецького. Маріуш Блащак, який раніше очолював МВС, обійняв посаду міністра національної оборони замість Мацеревича. Позбувся своєї посади і глава МЗС Вітольд Ващиковський, якого на посаді головного дипломата Польщі замінив Яцек Чапутович.


10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився літак Ту-154М, на якому президент Лех Качинський з дружиною та представники вищого командування та політичних партій Польщі летіли на траурні заходи з нагоди річниці розстрілу польських офіцерів у Катинському лісі.

Унаслідок авіакатастрофи загинули всі 96 осіб, включаючи 7 членів екіпажу. Незважаючи на те, що, згідно з висновками Міждержавного авіаційного комітету, причиною катастрофи стали неправильні дії екіпажу, багато хто побачив в аварії руку Москви.

Комісія з розслідування катастрофи знайшла докази двох вибухів на борту президентського літака Ту-154М. Також польська комісія виявила запис моменту вибуху на бортовому самописці літака.

Росія досі не передала польській стороні уламки президентського літака. 

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 10:32
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
19 грудня 2018, 15:12
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект