Економіка і зниклий українець: У Мінську вважають погрозами висловлювання представника МЗС України

31 серпня 2017, 16:44
Міністерство закордонних справ Білорусі викликало нинішнього керівника українського диппредставництва в Мінську Валерія Джигуна, щоб вказати на "неприйнятність загроз" з боку офіційного Києва "нав'язати свої інтереси в економічній сфері" на тлі пошуків зниклого імовірно в Беларусі19-річного українця Павла Гриба

Про це повідомив прес-секретар МЗС Білорусі Дмитро Мірончік в коментарі TUT.BY .

"Люди, на жаль, пропадають з різних причин - і з власної волі або дурості, і в результаті зловмисних дій третіх сил", - зазначив Мірончік.

Відео дняВін вважає, що Київ намагається "нав'язати" Білорусі свої інтереси.

"Тим більше недоречно (...) публічно погрожувати Білорусі, а через Білорусь ще і її партнерам по ЄАЕС - Вірменії, Казахстану, Киргизстану та Росії -" нав'язати свої інтереси "в економічній сфері" ", -зазначив він.

У Мінську вказали на недоречність заяви заступника міністра закордонних справ України Олени Зеркаль про те, що Білорусь поводиться з Україною не по-партнерськи.

Раніше представник українського МЗС також висловила стурбованість намірами Білорусі вступити до Світової організації торгівлі. За її словами, Білорусь на словах веде себе як партнер, а насправді діє зовсім по-іншому.

"Або ми все ж будемо дивитися на свої інтереси, і нав'язувати вже Білорусі, через Білорусь ЄАЕС свої інтереси, включаючи транзит, включаючи всі заборони, включаючи всі ліцензії та всі інші питання, а також, звичайно, вирішуючи питання і в'їзду громадян України, і безпеки громадян України в Білорусі. І все будемо вирішувати комплексно", - сказала Зеркаль напередодні.

Нагадаємо, в Білорусі зник син члена громадської Ради Державної прикордонної служби України Ігоря Гриба 19-річний Павло.

За словами батька, ФСБ Росії виманила Павла в Гомель під виглядом зустрічі з дівчиною і провела затримання. У Росії Павло знаходиться в розшуку по ст. 205 КК РФ - терористичний акт, ініціатором є управління ФСБ по Краснодарському краю Сочі.

У той же час представник Державного прикордонного комітету Білорусі Антон Бичковський підтвердив, що Гриб перетинав білорусько-український кордон.

За даними ЗМІ, Павло Гриб, можливо, міститься в управлінні ФСБ Росії в російському Краснодарі.

Ігор Гриб раніше служив в ДПСУ, а тепер бере участь у створенні капеланській служби в силових органах.

Показати ще новини
Радіо НВ
X