Дзеркально до України. Сейм Латвії схвалив державну як єдину мову навчання

1 коментувати
В Латвії вважають, що перехід виключно на державну мову навчання у школах, варто було здійснити ще в 90-их
Фото: pixabay.com

В Латвії вважають, що перехід виключно на державну мову навчання у школах, варто було здійснити ще в 90-их

Сейм Латвії схвалив поправки до закону про середню освіту, якими передбачається перехід на латиську мову як єдину мову навчання загальної середньої освіти.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Освітня реформа в Латвії реалізовуватиметься в кілька етапів, і з поступовим збільшенням пропорції навчання державною мовою для учнів зі спільнот національних меншин.

Згідно з поправками, в програмах освіти нацменшин не менше 50% предметів повинні викладатися латиською у 1-6 класі, а в 7-9 класі – не менше 80%.

Поправки стосовно мови навчання в 1-7 класі набудуть чинності 1 вересня 2019 року, 8, 10 та 11 класах – 1 вересня 2020 року, а в 9 і 12 класах – 1 вересня 2021 року.

В обґрунтуванні до таких змін депутати наголошували, що таким чином молодь буде в рівних умовах у отриманні вищої освіти, пошуку роботи та інтеграції в суспільство.

"Перехід мав відбутися давно, у 1990-х роках; і сьогодні ми не повинні обговорювати необхідність переходу, а зосереджуватись на практичних аспектах ініціативи", - сказав голова профільного, освітнього, комітету Олдіс Адамович.

Він наголосив, що зміни не варто сприймати як загрозу, адже для нацменшин створять у школах курси з літератури, культури і мови нацменшин.

Найчисельнішою в Латвії є російська спільнота. Наразі такі учні вчаться за пропорцією 60/40, де більша частина – це уроки державною, та 40% - рідною мовами.

Дивіться також

Згідно з реформою, у Латвії в дошкільних навчальних закладах національних меншин процес навчання буде відбуватися двома мовами - державною і рідною. У початковій школі нацменшин (1-6-ті класи) буде застосована одна з трьох доступних моделей білінгвального навчання.

Прикметно, що аналогічні кроки щодо реформи освіти в Україні викликали різку протидію країн-сусідів.

Дивіться також

Журнал Новое Время №38

Тема номера – Спецназ Кремля. Російське ГРУ перетворилося в монстра з багатомільярдним бюджетом, який смішить світ безглуздою поведінкою своїх «шпигунів».

Читати журнал онлайн
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: