12 грудня 2018, середа

Дволикий захисник. Генпрокурор Нью-Йорка і борець за права жінок викритий у сексуальному насильстві

0 коментувати
 Ерік Шнайдерман досі вважався активним прихильником фемінізму

Ерік Шнайдерман досі вважався активним прихильником фемінізму

У США розгорівся скандал навколо фігури генерального прокурора штату Нью-Йорк Еріка Шнайдермана, який обіймав цей пост останні сім років. Журнал The New Yorker зібрав свідчення чотирьох жінок, які розповіли про те, як Шнайдерман піддавав їх сексуальному, фізичному та психологічному насильству.

Колишні кохані 63-річного юриста раніше не були знайомі між собою, проте їхні свідчення збігаються до найдрібніших деталей: Шнайдерман бив жінок по обличчю, душив і принижував, вчиняв дії насильницького характеру без їхньої згоди, критикував і вимагав змінити вади зовнішності, а під час розставання погрожував коханкам з висоти свого становища.

Гірка іронія того, що відбувається, в тому, що багато років Шнайдерман позиціонував себе як послідовний захисник прав жінок. Юрист-демократ став одним з найпомітніших активістів на підтримку жіночого руху #MeToo проти сексуального насильства.

НВ розповідає про подробиці гучної історії, яка вже призвела до відставки Шнайдермана. Незабаром після публікації, оприлюдненої 7 травня, генпрокурор Нью-Йорка заявив про складання повноважень, хоча й відкинув усі звинувачення.

Американський "Джекіл і Гайд" і його жертви

За Еріком Шнайдерманом давно закріпилася репутація старанного захисника прав і свобод жінок. Як генпрокурор Нью-Йорка він вимагав максимальних компенсацій для жертв сексуальних домагань з боку опального режисера Гарві Вайнштейна, викриття якого і поклало початок руху #MeToo.

1 травня 2018 року діяльність Шнайдермана на підтримку фемінізму навіть принесла йому приз Національного інституту Репродуктивного здоров'я (Нью-Йорк). Приймаючи нагороду, генпрокурор зазначив: "Якщо жінка не може розпоряджатися своїм тілом, її не можна вважати по-справжньому рівноправною".

Однак журналу The New Yorker вдалося підтвердити, як мінімум, чотири історії жінок, які в різний час перебували у стосунках зі Шнайдерманом і стали жертвами насильства з його боку. Дві з них погодилися назвати свої імена, ще дві історії опубліковані анонімно.

Мішель Меннінг Беріш називає свого кривдника "сексуальним садистом"/Фото @mmanningbarish via Twitter

Політична активістка і блогер Мішель Меннінг Беріш була коханою Шнайдермана півтора року: з літа 2013-го до кінця 2015-го, причому кілька разів за цей час намагалася розірвати стосунки. Письменниця, актриса і продюсер Таня Селваратнем жила з нью-йоркським прокурором трохи більше року в 2016-2017 роках, а тепер називає його "Джекілом і Гайдом" за дволику сутність.

Крім того, влітку 2016 року Шнайдерман спробував схилити до стосунків ще одну жінку – свою близьку колегу і прихильницю, впливового американського юриста з досвідом державного управління і володарку диплому одного з університетів престижної Ліги плюща, як пише про неї The New Yorker. Однак генпрокурор застосував силу в перший же вечір наодинці з жінкою і в надалі їх стосунки не тривали.

Нарешті, ще про один випадок журналу розповіла Селваратнем. Після пережитого вона розшукала ще одну колишню коханку Шнайдермана, добилася зустрічі з нею в лютому 2017 року і згодом переповіла її історію журналістам The New Yorker.

Зі свого боку, на додачу до зізнань жінок, видання провело власне розслідування, опитавши їх знайомих, лікарів, до яких зверталися потерпілі, і експертів у сфері психології сексуального насильства.

Що пережили жінки

Три з чотирьох жінок підтвердили, що спочатку зблизилися зі Шнайдерманом через схожість інтересів, а також поглядів на фемінізм і роль жінки в суспільстві. Всі вони були добре освіченими громадськими активістками і, як згадує Селваратнем, спочатку вона визнала зустріч з нью-йоркським генпрокурором доленосною.

Однак "це була казка, яка перетворилася на кошмар", розповідає жінка. Після того, як вона фактично переїхала жити до Шнайдермана, він став вимагати присвячувати йому ще більше часу і почав проявляти насильство в ліжку.

Це не було сексуальною грою. Це була образлива, принизлива, загрозлива поведінка

Зокрема, високопосадовець міг раптово вдарити свою кохану по обличчю. "Спочатку здавалося, ніби він випробовує мене, однак потім ляпаси ставали все сильніше, - розповідає Таня Селваратнем. - Я не давала своєї згоди. Це не було сексуальної грою. Це була образлива, принизлива, загрозлива поведінка".

Письменниця також згадує, що Шнайдерман був одержимий ідеєю сексу на трьох і вимагав від неї знайти ще одну жінку, яка б погодилася взяти участь в оргії.

"Часом він вимагав називати його господарем і бив мене по щоках доти, доки не домагався свого", - згадує Селваратнем, яка тепер називає юриста "сексуальним садистом". Через її смагляву шкіру і ланкійське походження прокурор став називати її "коричневою рабинею" і вимагав, щоб вона визнала себе "його власністю".

Зрештою, визнає жінка, мало який секс обходився без побиття, іноді Шнайдерман фактично душив свою коханку і міг плюнути на неї. Він також наполягав, щоб Селваратнем позбулася шрамів, отриманих після онкологічної операції, використовувала грудні імплантати і змінила стиль одягу.

Таня Селваратнем розповіла, що Шнайдерман примушував її до групового сексу/Фото tanyaturnsup.com

Аналогічну історію розповіла й громадська активістка Мішель Меннінг Беріш. Приблизно через місяць після першої фізичної близькості Шнайдерман в один з вечорів вперше раптово вдарив її з розмаху по обличчю, зокрема по вуху, а потім повалив на ліжко і почав душити. Обоє встигли випити, однак були ще одягнені.

"Я хочу позначити абсолютно ясно. Мова не йде про сексуальну гру, яка зайшла занадто далеко. Це сталося не під час сексу, - підкреслює жінка. - Це було абсолютно несподівано і шокуюче. Я не давала згоди на фізичне насильство".

Після цього Беріш залишила квартиру прокурора і розірвала стосунки з ним, однак згодом на деякий час пара знову примирилася, про що жінка шкодує. Насильство не тільки не припинився, а й поповнилося психологічними формами. Шнайдерман критикував її зовнішність, контролював і обмежував харчування, висміював громадську і політичну активність Беріш.

Крім того, постраждалі від дій Шнайдермана розповіли, що він міцно пив, що лише посилювало агресію, і змушував пити своїх коханих, буквально вливаючи в жінок алкоголь. Чиновник також часто називав їх "маленькими повіями" і вимагав, щоб і вони іменували себе так само.

Я знаю, ти поводишся певним чином, проте також знаю, що в глибині душі ти брудна маленька шльондра

Зокрема, вперше схиляючи до сексуальних відносин впливову жінку-юриста, що побажала зберегти анонімність, Шнайдерман намагався переконати її підкоритися йому.

"Так, я знаю, що ти поводишся певним чином і виглядаєш певним чином, проте також знаю, що в глибині душі ти брудна маленька шльондра. Ти хочеш бути моєю повією", - передає жінка слова нью-йоркського прокурора, які приголомшили її і змусили спробувати піти. Однак Шнайдерман раптом двічі з силою вдарив її по обличчю.

Жінка зазначила, що за всі роки романтичних стосунків у її житті не було подібних епізодів і вона була ошелешена подією. "Він просто врізав мені", - говорить вона.

Чому вони досі мовчали

До того, як під час розслідування The New Yorker жінки дізналися про історії одна одної, всі вони вважали за краще не розголошувати події. На це було кілька причин.

Всі постраждалі розповіли, що під час стосунків і після розриву Шнайдерман неодноразово погрожував їм, зокрема посилаючись на можливості своєї прокурорської посади.

"Він не раз говорив, що вб'є мене, якщо ми розірвемо стосунки. Він також погрожував, що може встановити за мною стеження і прослуховувати мій телефон", - говорить Таня Селваратнем.

Вона також передала слова ще однієї екс-коханої Шнайдермана, якій той після розставання пригрозив "остерігатися", оскільки "політика – це жорстка і особиста справа". Жінка сприйняла ці слова як погрозу.

"Я і є закон", - заявив Шнайдерман одній зі своїх обраниць/Фото ЕРА

У свою чергу, Мішель Меннінг Беріш згадує, як уже після розриву стосунків з держдіячем згадала його в своєму Twitter в політичному контексті. Незабаром вона отримала дзвінок від Шнайдермана. "Ніколи більше не пиши про мене. Тобі не варто цього робити", - пригрозив жінці прокурор.

Беріш також розповіла, як одного разу він намагався схилити її перебігти вулицю, а у відповідь на заперечення дівчини про те, що це заборонено законом, заявив: "Я і є закон".

Крім того, як не парадоксально, обраниці Шнайдермана не наважувалися публічно розповісти про свої історії з побоювання нашкодити становищу прокурора і похитнути позиції Демократичної партії під час президентської кампанії в США.

Він не раз говорив, що вб'є мене, якщо ми розірвемо стосунки. Він також погрожував, що може встановити за мною стеження і прослуховувати мій телефон

Нарешті, якийсь час кожна з жінок перебувала в ілюзії, що насильство з боку прокурора – це випадковий епізод, який не повториться в подальших відносинах.

Саме тому жінки не зверталися в поліцію або пресу, хоча деяким з них під вигаданими причинами довелося відвідати лікарів через наслідки ударів Шнайдермана. The New Yorker зібрав всі відповідні медичні документи, а також свідчення рідних і друзів жінок, з якими вони таємно поділилися своїми історіями. Докази, якими володіє журнал, включають також фотографії побоїв, зафіксовані близькими постраждалих

Одна з жінок була так налякана тим, що сталося, що навіть докладно записала свою історію і помістила її в сейф, віддавши ключі від нього двом найближчим друзям.

Позиція Шнайдермана

Через кілька годин після публікації викривального розслідування The New Yorker Шнайдерман відкинув усі звинувачення, проте заявив про звільнення з поста генпрокурора Нью-Йорка.

"За останні кілька годин щодо мене були висунуті серйозні звинувачення, які я заперечую. І хоча ці звинувачення не зачіпають мою професійну поведінку, вони не дозволять мені ефективно виконувати свою роботу в цей критично важливий момент. Тому я йду у відставку, це рішення набуває чинності після завершення робочого дня 8 травня 2018 року", - йдеться в заяві Шнайдермана.

Крім того, в коментарях The New Yorker представники екс-генпрокурора заперечували всі факти, викладені в розслідуванні. А сам Шнайдерман заявив виданню: "На самоті інтимних стосунків я брав участь в рольових іграх та інших видах узгодженої сексуальної активності. Я нікого не піддавав насильству. Я ніколи не брав участі в сексі з примусу, оскільки це грань, якої б я не перетнув".

Журнал НВ
за спеціальною ціною

Передплата журналу Новое Время до кінця грудня дешевше на 100 грн! Передплатіть зараз на 12 місяців лише за 559 грн.

Передплатити журнал
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: