Дуда: Закон про ІНП є турботою про національні інтереси, однак його ухвалили несвоєчасно

12 березня 2018, 19:15
178
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Дуда розповів про несвоєчасність ухвалення Польщею закону про Інститут національної пам’яті

Президент Польщі Анджей Дуда підтримує ухвалені поправки до закону про Інститут національної пам’яті та заявляє, що Варшаві ніхто не може диктувати законодавчу політику.

Про це він розповів газеті Dziennik Gazeta Prawna, передає Onet.

Польський лідер вважає, що одіозний закон, в якому зустрічаються формулювання "східна Малопольща", є турботою про національні інтереси.

Термін Східна Малопольща можна ставити в один ряд з "російським Кримом" - віце-прем'єр

"Ми вимагаємо поваги до історичної правди, належної термінології. Це турбота про національні інтереси", - сказав Дуда.

Він наголосив, що якщо хтось дивується такому стану речей, то повинен пам'ятати, що запровадження законів є питанням польського суверенітету.

"Ніхто не буде нам нічого диктувати", - заявив польський президент.

Однак президент Польщі відзначив, що момент для ухвалення цього закону був обраний зовсім невдало.

"Погано те, що закон про Інститут національної пам'яті був прийнятий у той момент і в такій формі. У переддень Дня пам'яті про жертв Голокосту", - підкреслив він.

Нагадаємо, польський закон про Інститут національної пам’яті не діятиме до винесення рішення щодо нього Конституційного суду. Раніше планувалося, що він набуде чинності з 1 березня.

Що не так зі скандальним польським законом про Інститут національної пам'яті

Поправки до польського закону про Інститут національної пам'яті вводять кримінальну відповідальність за публічні висловлювання про причетність поляків до Голокосту в роки Другої світової війни. Зокрема, мова йде про використання формулювання "польські табори смерті".

Крім того, вводяться штрафи й тюремні терміни за заперечення злочинів українських націоналістів проти поляків. Ця норма стосується Волинської трагедії, яку Варшава раніше визнала геноцидом.

З критикою цього закону виступили США, Ізраїль та Україна. В ізраїльському МЗС повідомили, що Ізраїль з абсолютною серйозністю розглядає будь-які спроби оскаржити історичну правду. Держдеп США закликав Варшаву переглянути закон.

 

Зверніть увагу

29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
18 грудня 2018, 13:49
Лонгріди
thumb img
Спецпроект