Дублює державу. У Румунії відмовились надавати автономію етнічним угорцям

0 коментувати
Автономія Секеїв суперечить унітарному устрою держави

Автономія Секеїв суперечить унітарному устрою держави

Румунська Палата депутатів відхилила на пленарному засіданні в середу, 11 квітня, законопроект про автономію так званого Секейського краю (Szeklerland), де переважну більшість складають угорці.

Про це пише Romania-insider.

У Комісії з питань державного управління в Палаті депутатів вказують, що "законодавча ініціатива в основному спрямована на створення окремого державного органу паралельно з румунською унітарною національною державою".

Законопроект  ініціював Демократичний союз угорців у Румунії. Він націлений на отримання автономії округами Ковасна і Харгіта, а також частину району Муреш, та затвердження власної конституції в рамках автономного регіону з правосуб'єктністю в складі Румунської держави.

Це також передбачало, що секеї матимуть окрему адміністративну організацію з державними органами та установами на всіх рівнях та передбачатиме проголошення угорської мови в якості офіційної.

Водночас депутат Кодорі Аттіла намагався переконати, що автономія в даному випадку не означає відокремлення.

Секеї є етнічною групою угорців Румунії. Вони зосереджені у центральній частині країни у трьох повітах: Харгіта, Ковасна та Муреш. Загалом йдеться про понад 600 тисяч угорців. Ці округи вже багато років просять автономії.

Дивіться також

У березні секеї румунського міста Тиргу-Муреш вийшли на мітинг з вимогою автономії у складі Румунії. Тоді зібралося понад 2,5 тисячі етнічних угорців. 

Лекції Нового Времени повертаються!

Ми зібрали відомих економістів і бізнесменів, впливових істориків і мислителів, та задали їм одне питання: «Що чекає країну?»

Переглянути розклад
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: