Дублює державу. У Румунії відмовились надавати автономію етнічним угорцям

12 квітня 2018, 19:06
676
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Автономія Секеїв суперечить унітарному устрою держави

Румунська Палата депутатів відхилила на пленарному засіданні в середу, 11 квітня, законопроект про автономію так званого Секейського краю (Szeklerland), де переважну більшість складають угорці.

Про це пише Romania-insider.

У Комісії з питань державного управління в Палаті депутатів вказують, що "законодавча ініціатива в основному спрямована на створення окремого державного органу паралельно з румунською унітарною національною державою".

Законопроект  ініціював Демократичний союз угорців у Румунії. Він націлений на отримання автономії округами Ковасна і Харгіта, а також частину району Муреш, та затвердження власної конституції в рамках автономного регіону з правосуб'єктністю в складі Румунської держави.

Це також передбачало, що секеї матимуть окрему адміністративну організацію з державними органами та установами на всіх рівнях та передбачатиме проголошення угорської мови в якості офіційної.

Водночас депутат Кодорі Аттіла намагався переконати, що автономія в даному випадку не означає відокремлення.

Секеї є етнічною групою угорців Румунії. Вони зосереджені у центральній частині країни у трьох повітах: Харгіта, Ковасна та Муреш. Загалом йдеться про понад 600 тисяч угорців. Ці округи вже багато років просять автономії.

Угорщина трактувала заяву прем'єра Румунії щодо етнічних угорців як заклик до страти

У березні секеї румунського міста Тиргу-Муреш вийшли на мітинг з вимогою автономії у складі Румунії. Тоді зібралося понад 2,5 тисячі етнічних угорців. 

[gallery]

Кілька тисяч етнічних угорців вийшли на мітинг за автономію в Румунії

[/gallery]

Зверніть увагу

4 січня, 09:45
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
20 грудня 2018, 15:13
Лонгріди
thumb img
Спецпроект