Дослідження встановило непостійність поляків в інтерпретації образу українця

0 коментувати
Ставлення поляків до українців надзвичайно поляризоване

Ставлення поляків до українців надзвичайно поляризоване

Дослідження польського Центру громадської думки CBOS встановило непостійність поляків в інтерпретації образу українця, повідомляє Польске радіо

Зокрема, образ східних сусідів для поляків є найбільш складним в інтерпретації і характеризується високим рівнем амбівалентності і невизначеності. Наприклад, образ литовців і білорусів є нечітким, зате в характеристиці українців і росіян позитивні риси виразно переплітаються з негативними.

Так, у ставленні поляків до українців рівною мірою переплітається як антипатія, так і симпатія. З одного боку, поляки вважають українців працьовитими, добрими, привітними, чуйними, симпатичними, доброзичливим, милими, хоробрими, відчайдушними, сильними і рішучими. З іншого - частина анкетованих вважає українців заздрісними, злими, мстивими, жорсткими, безжальними, нечесними, брехливими і недоброзичливими людьми.

У той же час, лише кожен п'ятий поляк має позитивне ставлення до росіян, кожен третій з анкетованих (35%) не зміг назвати риси типового для нього росіянина. У відношенні до росіян найчастіше використовується формула: "добрі люди - погана влада".

В іншому, поляк характеризував типового представника цієї нації, як любителя міцних напоїв і нестриманого у їх споживанні. Серед негативних рис росіян поляки відзначали: злий, жорстокий, мстивий, ревнивий, владний, підлий. Серед позитивних: хороший, доброзичливий, чуйний, теплий, послужливий.

Найбільшу ж симпатію поляки відчувають до чехів і словаків - це декларує майже половина опитаних.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: