Донос на директора Бібліотеки української літератури в Москві написав звільнений співробітник-українофоб

2 коментувати
Донощик, за словами Шаріної, був затятим шанувальником Леніна
Фото: Марія Колосова/РДБ

Донощик, за словами Шаріної, був затятим шанувальником Леніна

Заяву на директора Бібліотеки української літератури в Москві Наталію Шаріну написав колишній співробітник Сергій Сокуров, щоб помститися за звільнення

Про це вона розповіла в інтерв'ю виданню Відкрита Росія.

За словами Шаріної, екс-працівник був українофобом і шанувальником радянського диктатора Леніна.

"Він українофоб. Працював у нас в бібліотеці і говорив, що прийшов туди працювати, щоб навести в бібліотеці порядок. У 2010 році його звільнили, і, йдучи, він пообіцяв мені всілякі неприємності. Про мене він говорив, що я "помаранчева пляма" в бібліотеці. Він звинувачував мене в тому, що я замість того, щоб проводити в бібліотеці заходи, пов'язані з річницею смерті Володимира Ілліча Леніна, проводжу заходи, пов'язані з Україною", - розповіла директор.

При цьому вона зазначила, що всі заходи, які проводилися в бібліотеці, завжди були в рамках офіційних дат, затверджених на більш високому рівні.

"У нас в бібліотеці завжди були куратори з ФСБ, МЗС, Управління культури ЦАО", - підкреслила Шаріна.

Як розповіла жінка, її затримали в рамках розслідування справи, порушеної ще у 2010 році.

"Я зрозуміла, що мова йде про ту справу, яку було порушено в 2010 році, і за якою до нас в бібліотеку двічі приходили з обшуками - в грудні 2010 року, тоді вилучали книги, і в січні 2011 року,тоді вилучили сервери. Нас тоді звинувачували в тому, що ми поширювали екстремістську книгу Дмитра Корчинського. Але ця книга була вилучена з фондів бібліотеки в 2011 році. Вона була визнана екстремістською в 2013 році. У липні 2011 року справу було припинено за відсутністю складу злочину. Тобто за реабілітуючими підставами", - повідомила вона.

Крім того, за словами Шаріної, "екстремістські" книги, які були виявлені при обшуку, були елементарно підкинуті правоохоронцями.

"У мене є підстави вважати, що вони підкинули нам цілу стопку книг, які потім "дістали" на обшуку. Але я звернула увагу, що на цих книгах не було бібліотечного штампа", - заявила директор бібліотеки.

Нагадаємо, 28 жовтня в Москві співробітники правоохоронних органів провели обшук у будівлі Бібліотеки української літератури.


Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: