Це бета-версія нового сайту Нового Времени. Надсилайте свої зауваження на адресу newsite@nv.ua

Добровільний інтим. У Швеції оголосили секс без явної згоди поза законом

25 травня, 15:18
605
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

В Україні існує закон, який дає визначення поняттю сексуального домагання

gandapas / flickr.com

Якщо секс не добровільний, то він - незаконний. Швеція схвалила закон, який зобов'язує отримати згоду на сексуальний контакт. За відповідне рішення проголосували 257 депутатів країни. Лідер шведської кампанії сексуальної згоди Fatta Елін Сундін одразу відреагувала на ухвалення закону. Про це – у сюжеті Радіо НВ.

“Це фантастично. Ми нарешті досягли розуміння. Безумство, що у 2018 році не було легальних способів довести секс без згоди. Закон має стати сигналом”, - прокоментувала ініціативу Сундін.

До цього часу чинне законодавство Швеції визначало зґвалтування як примушування до сексу шляхом насильства, погроз чи зловживання вразливим становищем жертви. Щоправда, не усі впевнені у дієвості нового закону. Президент Шведської асоціації адвокатів Енн Рамберг налаштована скептично. Вона говорить, що закон набуває чинності 1 липня, але це навряд чи щось зміниться.

“Нові закони не призведуть до збільшення звинувальних вироків. На практиці все зводиться до того, що слова однієї людини стоять проти слів іншої. Визначити, хто каже правду, майже неможливо. Наразі може збільшитися кількість звернень, проте не кількість засуджених”, - зазначила Рамберг.

У шведському уряді наполягають, що нещодавні кампанії #metoo та проти сексуального насильства засвідчили необхідність ухвалення відповідних поправок. В Україні існує закон про забезпечення рівних прав для чоловіків та жінок, він дає визначення поняттю сексуального домагання. Але в міжнародній практиці його розглядають у ширшому сенсі, зазначила юрист Громадської організації Ла Страда-Україна Анна Саєнко. Зокрема, у шведському законі йдеться і про насильство у шлюбі.

“Особи, які перебувають у шлюбі, теж мають надавають згоду. На жаль, існує поняття згвалтування у шлюбі. І не тільки у Швеції, але й по всьому світові”, -  сказала юрист.

За даними Генеральної прокуратури, станом на березень цього року в Україні зареєстровано 56 випадків зґвалтувань і спроб схилити до небажаного контакту. Минулого року таких випадків було 144. 

Головне

Світ/Країни

Сьогодні, 04:58

article_img
У Держдепі закликали Німеччину прислухатися до розмов про небезпеку Північного потоку-2

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися