До Конгресу США внесли законопроект проти проведення військового параду

9 лютого 2018, 08:06
204
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Демократи виступили проти ідеї Трампа про проведення військового параду

До Конгресу США внесли законопроект, що забороняє фінансування заходів з організації та проведення військового параду, запропонованого президентом Дональдом Трампом.

Ініціаторами документа виступили члени Демократичної партії США, повідомляє Радіо Свобода.

"Платники податків не повинні оплачувати демонстрацію грубої сили, притаманну авторитарним режимам", - заявив конгресмен від Техасу Марк Візі.

За його словами, всі громадяни США вдячні військовим за їхню службу, "але влаштовувати дорогі політичні ігри єдино з метою підвищення рейтингу Трампа було б образою наших збройних сил і відволіканням ресурсів".

Візі додав, що ці ресурси могли б з набагато більшою користю послужити військовослужбовцям, які перебувають на дійсній службі, і ветеранам.

Раніше повідомлялося, що президент Трамп дав доручення Пентагону провести великий парад збройних сил США у Вашингтоні в цьому році.

За даними ЗМІ, рішення про проведення параду у Вашингтоні Трамп ухвалив після того, як був присутній на традиційному військовому параді з нагоди Дня взяття Бастилії у Парижі 14 липня 2017 року на запрошення президента Еммануеля Макрона.

За інформацією журналістів, той парад справив на американського лідера глибоке враження.

Трамп зізнався, що хотів би організувати "великий парад" з метою демонстрації військової могутності США в День незалежності, 4 липня, на Пенсільванія-авеню.

Військові паради в Вашингтоні проводилися лише з особливих приводів, проте досі не було прийнято організовувати в День незалежності подібні заходи за участю військових підрозділів і бронетехніки.