17 листопада 2018, субота

Для успіху потрібна коеволюція держави та суспільства, – автор бестселера Чому нації занепадають

0 коментувати
Для успіху потрібна коеволюція держави та суспільства, – автор бестселера Чому нації занепадають

Під час виступу у рамках дискусії НВ Діалоги про майбутнє, що відбулась 26 червня, британський економіст Джеймс Робінсон назва головну умову для формування успішної держави.

Для розвитку інклюзивних політичних інститутів, які забезпечують рівні умови для розвитку і процвітання економіки та суспільства, має бути баланс між державою та суспільством, вважає дослідник у сфері політики і глобальних конфліктів.

«Такий баланс – це своєрідна гра, такий собі коридор. Щойно ви з нього виходите, тобто чи держава втрачає довіру суспільства, чи суспільство втрачає контроль над державою, ви сходите з рейок і трапляється щось на зразок сучасного Китаю», - сказав Робінсон.

Досліджуючи історію різних держав протягом 20 років для книги «Чому нації занепадають», він помітив, що для успіху нації неможливий розвиток державних установ без їхньої підзвітності суспільству. Політичні інституції та суспільство мають розвиватися паралельно.

У якості прикладу такої держави він назвав рідну Великобританію, яка має інклюзивні політичні інститути, ефективні органи державної влади, які підзвітні перед громадянами. Закони виконуються, а суспільство здійснює контроль. Також поміж таких держав - кілька країн Західної Європи.

«Як можна створити таке суспільство, як Британія стала такою? Коли починаєте розбирати компоненти, то розумієте, наскільки важно отримати таку систему», - зауважив Робінсон.

Прикладом нації із ефективною державою, яка не є підзвітною суспільству, він називає Китай. Серед націй, де навпаки бракує довіри до держави, економіст називає Ліван.

«Діалоги про майбутнє»

НВ представляє: «Діалоги про майбутнє» з Уільямом Тейлором, Павлом Шереметою і Дмитром Кулебою.

Київ-Вашингтон-Брюсель
Яке місце займає Україна у цьому трикутнику? Якою нашу країну бачать у Європі та США?

Відвідати лекцію
Ukraine-2020

Читайте термінові новини та найцікавіші історії у Viber та Telegram Нового Времени.

Коментарі

1000

Правила коментування
Показати більше коментарів

Останні новини

ТОП-3 блога

Фото

ВІДЕО

Читайте на НВ style

Країни ТОП-10

опитування

Погода
Погода в Киеве

влажность:

давление:

ветер: