Десятки тисяч греків вимагали від Македонії змінити назву

22 січня 2018, 11:33
795
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У місті Салоніки пройшла масова акція протесту, її учасники виступали проти використання назви Македонія сусідньою країною

У грецькому місті Салоніки відбулась акція проти вживання назви "Македонія" стосовно Колишньої Югославської Республіки Македонія.

За даними поліції, в акції взяли участь 40 тисяч осіб, самі ж активісти заявляють про 300 тисяч, повідомляє DW.

Це перший великий протест у Греції після того, як грецька та македонська влади домовилися поновити зусилля, спрямовані на врегулювання 25-річної суперечки.

Акцію організували націоналістичні сили, а учасників звезли автобусами з багатьох регіонів країни.

Натомість провідні політичні сили, зокрема, мер Салонік та представники церкви не радили брати в ній участь.

Наступного тижня плануються інші протести на півночі країни.Раніше прем'єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив про проведення референдуму, на який буде винесено питання про зміну назви країни.

Після оголошення про незалежність від Югославії в 1991 році Македонія викликала обурення Греції, оскільки використовувала назву однойменного грецького регіону, який розташований на півночі Греції, на кордоні з Македонією.

Зважаючи на цю суперечку Греція блокувала приєднання Македонії до НАТО і ЄС. Крім того, в ООН країна входить до врегулювання спору під офіційною назвою "колишня югославська Республіка Македонія".

Зверніть увагу

19 грудня 2018, 15:08
Лонгріди
thumb img
Спецпроект
29 грудня 2018, 22:38
Лонгріди
thumb img
Спецпроект