Денісова не змогла зустрітися з політв'язнями в Росії через проблеми російського законодавства - екс-омбудсмен Лутковська

18 червня 2018, 18:36
277
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Фото: Людмила Денісова via Facebook

Український омбудсмен Людмила Денисова під час зустрічі з російським омбудсменом Тетяною Москальковою

Український омбудсмен Людмила Денісова не змогла зустрітися з українськими політв'язнями в Російській Федерації через проблеми російського законодавства.

Таку думку озвучила екс-уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська.

"В даному випадку Людмила Денісова зіткнулася з проблемою російського законодавства, яке взагалі не передбачає функції національного превентивного механізму; вони [росіяни, - Ред.] не є стороною Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань, відповідно омбудсмен Російської Федерації не має такої великої і всеосяжної моніторингової функції. Навіть якби така функція і була, це [відвідування політв'язнів, - Ред.] можливо тільки в разі, якщо разом з вами знаходиться омбудсмен Російської Федерації", - повідомила вона.

Лутковська зазначила, що український омбудсмен, згідно з українським законодавством, має право в якості експерта привезти разом з собою на моніторинг місць позбавлення волі громадянина будь-якої держави.

Нагадаємо, 9 червня президент України Петро Порошенко провів переговори з головою РФ Володимиром Путіним для звільнення українських політв'язнів, незаконно утримуваних в російських в'язницях.

14 червня уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова вирушила в Росію, щоб відвідати бранців. Однак станом на цей момент їй відмовили у зустрічі з Олегом Сенцовим (російська сторона в цьому випадку заявила про порушення домовленостей), Миколою Карпюком, Романом Сущенко.

Денісова 18 червня в закритому режимі провела зустріч зі своєю російською колегою уповноваженої з прав людини в РФ Тетяною Москальковою.

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков вважає, що недопуск українського омбудсмена в колонію до Олега Сенцова і Миколи Карпюка не означає зрив домовленостей, досягнутих між Володимиром Путіним і Петром Порошенко.