Де в світі випадає найбільше снігу і у кого Києву варто повчитися боротися з наслідками снігопадів

23 грудня 2017, 10:07
731
Сюжет
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

У гірських районах Японії чистять дороги, незважаючи на величезну кількість снігу, що випадає взимку

Фото: Thomas Au via Flickr

Після сильного снігопаду в Києві 18 грудня комунальники не скрізь впоралися з розчищенням доріг, і в місті виникли затори на дорогах, а замети на тротуарах з ранку значно ускладнювали рух пішоходів

НВ дізналося, де в світі випадає найбільше снігу, і у кого Києву та Україні загалом можна повчитися боротьбі з наслідками снігопадів на дорогах.

Топ-10 великих міст з найсильнішими снігопадами

Texty.org за даними AccuWeather склали Топ-10 міст з населенням понад 100 тисяч осіб, в яких за рік випадає найбільше снігу.

Зазначається, що дані про деякі міста можуть бути відсутні у зв'язку з поганою фіксацією цієї інформації, наприклад, в глибинці Росії.

До десятки увійшли:

1. Аоморі (Японія) – 792 см снігу на рік.

Снігопад в Аоморі2. Саппоро (Японія) – 485 см снігу на рік.

Сніговий фестиваль у Саппоро3. Тояма (Японія) – 363 см снігу на рік.4. Сент-Джонс (Канада) – 332 см снігу на рік.5. Квебек (Канада) – 314 см снігу на рік.6. Сіракузи (США) – 314 см снігу на рік.

7. Сагне (Канада) – 312 см снігу на рік.

8. Акіта (Японія) – 271 см снігу на рік.9. Рочестер (США) – 251 см снігу на рік.

10. Баффало (США) – 241 см снігу на рік.

Як чистять дороги в країнах, де багато снігу

Снігова погода не обов'язково означає труднощі в пересуванні містом, які межують з його неможливістю, принаймні не цілими днями, як це буває в Києві.

У США, наприклад, діє "правило трьох годин" – головні магістралі мають розчистити після масштабного снігопаду за три години. Це мотивує обслуговувальні компанії вкладатися в суворі дедлайни. Водії, в свою чергу, завжди знають, що в перші три години рух може бути ускладненим, не виїжджають до цього часу і не заважають прибирати сніг.У деяких містах США, щоб не завдавати шкоди навколишньому середовищу, під час розчищення доріг намагаються відмовитися від використання солі. Влада Сіетла, наприклад, іноді робить сніжне полотно придатним для їзди, посипаючи його тільки піском. При цьому автомобілі тільки з переднім або заднім приводом можуть ковзати, але в Сполучених Штатах великою популярністю користуються позашляховики.

Пісок і дрібну кам'яну крихту замість солі використовують і у Фінляндії.

У Швеції та Норвегії пісок або дрібну кам'яну крихту змішують з водою, температура якої 95 градусів і розкидають на утрамбований сніг. Від цього він швидко тане до асфальту. Крім того, майже всі комунікації з гарячою водою в Норвегії прокладені під тротуарами, що полегшує їх очищення від снігу.

В Ісландії під дорогами і тротуарами теж прокладені водопровідні труби з гарячою водою з місцевих унікальних гейзерів. Це дозволяє уникнути ожеледі, а коли на таку дорогу падає сніг, то відразу тане.

У найзасніженіших районах Японії, де висота заметів може сягати п'яти метрів, розробили особливу технологію очищення доріг. Спочатку в снігову товщу в'їжджає спеціальна машина з буром, яка пробиває дорогу для решти техніки. Після цього підключаються екскаватори і грейдери, які викидають сніг на кілька метрів вгору. В результаті утворюються так звані снігові коридори. Щоб ними помилуватися, на північ Японії приїжджає безліч туристів.

Крім того, деякі магістралі та мости в Японії мають вбудовано підігрів, а в місцях з гарячими джерелами в дороги вбудовано поливалки, з яких під час снігопаду постійно ллється вода, і від цього сніг тане.

У канадському місті Торонто влада міста придбала три машини для розтоплення снігу. Тепер прибраний сніг там розтоплюють за допомогою такої машини на спеціальному полігоні.За матеріалами: mukachevo.net, texty.org.ua, блог директора ДП Укрдорінвест на Економічній правді.

Головне

Світ/Країни

Вчора, 08:26

article_img
WP: Сенату США підготували нову доповідь про втручання РФ у вибори на користь Трампа

Приєднуйтесь до нашого каналу в Telegram

Найцікавіші статті та добірка важливих новин щовечора

Підписатися